V defenzivním klání se jako první prosadil útočník Znojma Tomáš Svoboda. Hosté zareagovali ve 44. minutě, kdy našel recept na brankáře Orlů Dominika Groha Marko Pöyhönen. Duel dospěl do prodloužení, které ukončil po šestadvaceti vteřinách přesnou ranou Chris Collins.

Orli zůstávají na třetí příčce nadstavby zajišťující play-off. Mají stejně bodů jako čtvrtý Innsbruck, ale lepší vzájemné duely. Další zápas sehraje Znojmo v neděli od půl šesté večer v domácí Nevoga Areně proti lídrovi nadstavby Linci.

Znojemští hokejisté (v červeném) přivítali předposlední únorové úterý na svém ledě tým Innsbrucku v rámci nadstavby EBEL.
Brankářský hlavolam ve Znojmě. Lassila zkratoval, Orly táhne mladík Groh

Villach - Orli Znojmo 2:1 pp.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 1:0. Branky a nahrávky: 44. Pöyhönen (Fraser, Reid), 61. Collins – 34. Svoboda (Luciani, McRae).

Znojmo: Groh – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Kruckovyč – Svoboda, McRae, Luciani – Matuš, Flick, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago.