Hosté se během první třetiny nemohli dostat do správného tempa. Bezgólovou úvodní dvacetiminutovku si však vynahradili ve zbývajícím hracím časem. Nejdříve dvěma góly po sobě, v sedmadvacáté a šestatřicáté minutě, otevřel skóre Petr Beránek. Devětadvacetiletý útočník pak asistoval i u další branky Lukáše Adámka z pětačtyřicáté minuty. Na konečných 4:0 pak těsně před závěrečným hvizdem zakončil Patrik Čermák.

Kometa vs Litvínov
Hrdina Komety Pospíšil po výhře: Vybral jsem si Brno, protože znám sílu týmu

Znojmo po čtyřiadvaceti odehraných zápasech suverénně vede východní skupiny druhé ligy se sedmdesáti body. Do nového roku šli Orli z několika změnami. Nejproduktivnější dvojice Znojma ve složení Tomáš Svoboda a Jan Hruška hostují do konce ledna v prvoligovém B-týmu Pardubic. Kapitánskou pásku tak na první měsíc roku 2023 převzal Martin Šťovíček. Klání na ledě Velkého Meziříčí bylo zároveň prvním seniorským duelem pro Maxe Kotrbu.

Následující klání absolvuje celek z města nad řekou Dyjí opět venku. V sobotu od pěti hodin odpoledne vyjede na led Kopřivnice. První domácí zápas po pauze mají Orli naplánovaný na středu 11. ledna od šesti hodin večer proti Vyškovu.

Tradiční silvestrovský duel mezi fotbalisty Dyjákovic (zelení) a Hrádku ovládli hráči Ajaxu. Ti v derby porazili celek ze sousední vesnice 5:2.

Velké Meziříčí - Znojmo 0:4
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:2. Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 27. Beránek (Adámek, Mareš), 36. Beránek (Šťovíček, Tejnor), 45. Adámek (Beránek, Zukal), 60. Čermák (Mareš, Nižnikov). Rozhodčí: Held – Maloušek, Roupec. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 444.
Velké Meziříčí: Slavíček – Střecha L., Vlašín, Trnka, Hort, Slabý, Báňa – Strnad, Broža, Hrnčíř, Juráň, Střecha T., Vedral, Maštera, Burian, Křenek, Kuba, Doležal, Střecha F. Trenér: Štěpán Oberreiter.
Znojmo: Groh – Stránský, Jenáček, Tejnor, Kloz, Zukal, Sedláček J., Mareš, Remta – Kotrba, Köver, Beránek, Nižnikov, Svoboda O., Čermák, Sklenář, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček. Trenér: Jiří Beroun.