Orli nastoupili na led v červených retro dresech, které měly připomenout jubilejní desátou sezonu v nejvyšší soutěži. A přinesly jim štěstí. „Hrálo se v nich skvěle, určitě to byl dobrý nápad. Asi budeme tlačit na vedení, abychom v nich hráli pořád, když nám přinesly štěstí,“ usmíval se po zápase znojemský útočník Radek Haman, který včera načal také jubilejní desátou sezonu ve znojemském dresu.

Právě osmatřicetiletý Haman se postaral o ůvodní gól zápasu. ve 27. minutě nahrával před branku a jeden ze třineckých obránců srazil kotouč bruslí za záda brankáře Čechmánka. A když se o pět minut později trefili v rozmezí 27 vteřin Mojžíš a Svoboda, měli Orli zaděláno na vítězství.

Haman se podepsal i pod Svobodovu branku. Vyhrál buly svému křídlu přímo na hokejku a Čechmánek neměl nárok. „Snažil jsem se to poslat dozadu a Jarda to dobře trefil, povedlo se to,“ liboval si Haman.

Třinci se krátce po začátku třetí třetiny povedlo snížit díky Peterkovi, který proměnil trestné střílení. Ale než se stačili Oceláři nadechnout, Erat s Kotaškou jim zasadili další údery.

To už nevydržel třinecký gólman Roman Čechmánek a nechal se vystřídat. „Domácí nás přehrávali v důrazu, soubojích o kotouč i v důslednosti zakončení. Snažili se hrát přímočaře a vyplatilo se jim to,“ komentoval výkon svého mužstva třinecký kouč Antonín Stavjaňa.

Oceláři ještě dvakrát snížili, ale výstavní šestá branka po akci Svobody s Pláškem jim definitivně vzala naději.

„Když jsme se nadechovali, přišla nějaká chyba a srazila nám vaz. Do pátku musíme tyhle neduhy odstranit,“ uvedl Stavjaňa.

Orli inkasovali ve třetí třetině tři góly, přesto mohli být spokojeni. „Z mužstva byla cítit velká bojovnost a chut. Byli jsme důraznější v zakončení a vítězství bylo zasloužené,“ pochvaloval si asistent hlavního kouče Orlů Radima Rulíka Václav Baďouček. „Nepřipustili jsme žádné drama, i když jsme Třinec nechali snížit,“ dodal.

Znojmo – Třinec 6:3

Třetiny: 0:0, 3:0, 3:3.
Muž zápasu: Plášek.

Znojmo: Trvaj – Tesařík, Švrček, Rýgl, Chvátal, Mojžíš, Kotaška, Mrázek, Štach – Erat, Dopita, Selingr – Plášek, Haman, Svoboda – Demel, Procházka, Růžička – Čachotský, Beroun, Kucharczyk. Trenér: Rulík.

Třinec: Čechmánek (48. Vojtek) – Výtisk, Sekeráš, Seman, Malec, Gureň, Andersons – Balej, Moravec, Kováčik – Tomík, Peterek, Martynek – Květoň, Polanský, Polák – Hampl, Zeliska, Pavelek. Trenér: Stavjaňa.

Branky a nahrávky: 27. Haman (Plášek), 32. Mojžíš (Růžička, Kotaška), 32. Svoboda (Haman), 46. Erat (Dopita), 48. Kotaška, 49. Plášek (Svoboda) – 44. Peterek, 49. Martynek (Peterek), 50. Kováčik (Moravec). Rozhodčí: Šindler – Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2597.