Hosté se tak po 27 kolech na páté příčce dotáhli jen bod za čtvrté Orly, kteří prohráli podruhé v řadě. „Tlak jsme měli, šance taky, ale nedaří se. Musíme to nějak změnit, otočit to zpět. Pořádně si potrénovat a v neděli jít hned od začátku naplno do zápasu. Být čím dál víc agresivnější do brány a změnit to. Škoda tohoto utkání, protože doma máme vyhrávat. Tabulka je letos extrémně vyrovnaná, takže nyní musíme bodovat," prohlásil slovenský útočník Znojma Branislav Rehuš a vyhlížel nedělní bitvu v Salcburku od půl šesté večer.

Orli Znojmo podlehli Klagenfurtu.

Přitom Orli soupeře jednoznačně přestříleli, na hostujícího gólmana Bernda Brücklera vyslali 44 pokusů, Klagenfurt vypálil 28 puků. „Už po první třetině jsme měli snad dvacet střel a hrálo se na jednu branku. Nepodařilo se nám dát gól a po druhém obdrženém jsme přestali hrát. Necháváme brankáře rozchytat, oni si pak věří a navíc je trefujeme doprostřed těla a nechodíme na dorážky," poznamenal znojemský útočník David Bartoš.

Orli Znojmo podlehli Klagenfurtu.

Klagenfurt využil zbytečné tresty Orlů, z přesilovky udeřil dvakrát. Při vyloučení Rehuše ve třetí minutě po jednom z rychlých výpadů procpal kotouč do sítě kolem tyčky Olivier Setzinger.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná partie. Ve 28. minutě přidal přesilovkovou trefu Jean-François Jacques, jenž byl před brankou hbitější a dorazil puk do sítě.

Orli Znojmo podlehli Klagenfurtu.

Ve 37. minutě se Znojmu nevydařila další přesilovka, krátce po ní projel kluziště obránce Steven Strong a přesnou střelou do rohu branky Patrika Nechvátala navýšil vedení Klagenfurtu. „Vyučil nás z produktivity, dva góly vstřelil v přesilové hře. Při třetí brance si hostující hokejista udělal slalom mezi čtyřmi hráči a zavěsil do šibenice," mrzelo znojemského kouče Jiřího Režnara.

Orli Znojmo podlehli Klagenfurtu.

Do třetí třetiny vlétli Orli skvěle a ve 42. minutě propálil zatím neprůstřelného Brucklera Antonín Bořuta. Klagenfurt se poté stáhl a bránil své vedení. Jeho výhru pečetil ještě do prázdné branky Jacques. „Máme pořád mnoho střel, ale chybí tlak do branky. Za stavu 3:1 Honza Lattner je dvakrát mezi kruhy a mine. Šance máme, ale nevyužijeme je a soupeř to potrestá," dodal Režnar.

Orli Znojmo – KAC Klagenfurt 1:4
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Branky a nahrávky: 42. Bořuta (Číp, Tomas) – 3. Setzinger (Popovic, S. Geier), 29. Jacques (M. Geier), 39. Strong, 58. Jacques (Lundmark). Rozhodčí: Gamper, Siegel – Pardatscher, Soos. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 2639. Střely na branku: 44:28.
Znojmo: Nechvátal – Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Štach, Bořuta, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Podešva, Číp – Csamango.