Ve druhé dvacetiminutovce ale jako by kladenské hokejisty rozhodily verdikty mužů v pruhovaném, což odnesli nejen góly, ale také trestem do konce utkání pro Pavla Pateru za nesportovní chování .„Začátek byl z naší strany vlažný až ustrašený. Naštěstí jsme od druhé třetiny začali více bruslit, což se na naší hře projevilo. Měli jsme trošku štěstíčka, velice dobře zachytal Kuba Čech, podržel nás v důležitých situacích. Výsledek bych ale nějak nepřeceňoval," zamyslel se asistent domácího trenéra Milan Navrátil.

Kladno zklamalo

Naštvaný odjížděl ze Znojma kouč kladenského mužstva Zdeněk Vojta. „Kromě první třetiny jsme v zápase absolutně propadli. Podali jsme nedisciplinovaný výkon a dělali osobní chyby," zlobil se.

Hráči nečekali, že se jim soupeř tak odevzdá. „Mysleli jsme, že to bude vyrovnanější utkání. Kladno nás sice v první třetině trochu zlobilo, ale od druhé nějak přestalo hrát a my jsme zápas dohráli v klidu. Ve čtvrtek to bude asi o něčem jiném, protože určitě dostanou od trenéra naloženo," poznamenal útočník Zdeněk Blatný.

Ani ve druhé dvacetiminutovce neměli Orli vyhráno, soupeři se párkrát podařilo dostat do samostatných úniků. „Kuba Čech nám před zápasem říkal, že se ještě nerozhodli, kterého gólmana si nechají, tak jsme ho chtěli nechat vyniknout," žertoval obránce Lubomír Štach. „Byly to naše hrubé chyby, to se nesmí stávat, aby dvakrát za třetinu jeli sami na bránu. Bohužel to nějak vyplynulo ze hry a my si na to musíme dávat pozor," zvážněl bek.

Právě otázka brankářské dvojice ještě nebyla vyřešena. „To je otázka na někoho jiného. V pátek už se to musí rozseknout, jak to dopadne," přiblížil asistent kouče.

Ten nechtěl ani komentovat možné setrvání všech tří brankářů, Čecha, Ullberga a Landsmana. Podle informací Znojemského deníku se čeká na verdikt prezidenta klubu Pavla Ohery, který je na dovolené a má se právě v pátek vrátit.

Znojmo si v přípravě vede výsledkově velmi dobře. Prohrálo jen v Jihlavě a na Slavii a remízu si dovezlo z Mladé Boleslavi. „Letos máme daleko kvalitnější soupeře než vloni. Hráli jsme s extraligovými týmy a se špičkou první ligy," pochvaloval si Štach.

Agresivnější EBEL

To jeho kolega z útoku nabádá k ostražitosti. „V naší soutěži se hraje úplně jiný hokej. Výsledky máme zatím super, ale abychom pak nebyli připraveni. V EBEL je hokej víc agresivnější, víc se tam dohrává. S českými týmy je hokej méně kontaktní a soupeři jsou víc odevzdanější," porovnal Blatný.

Ten nastupuje v prvním útoku s Ondřejem Fialou a Richardem Jarůškem. „Doufám, že už to tak zůstane. Uvidíme, jak nám to pak bude fungovat v soutěži. Můžete prohrát pár zápasů, někdo se zraní a může to být všechno jinak," doplnil Blatný.

Štach je v obranné dvojici s Američanem Andrew Thomasem. „Je na tom fyzicky lépe než já. Umí to dobře s pukem. Myslím, že jsme dobře zvolená dvojka," podotkl obránce, který je ve Znojmě už šest let.

Proti Kladnu chyběl Peter Pucher a Filip Krejčiřík. „Pucher má problémy se zády a Krejčiřík s kolenem. Nechali jsme je odpočívat. „Doufejme, že jsou to lehčí problémy, protože už se blíží start soutěže," uzavřel Navrátil.

Orli Znojmo – Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 4. Podešva, 13. Blatný (Jarůšek, Fiala), 39. Havlík (Podešva), 43. Šeda (Beránek, Sova), 44. Fiala (Blatný, Štach), 50. Bartoš (Štach), 58. Sova (Beránek, Bořuta) – 8. Tenkrát (Patera, Hořava)Rozhodčí: Čech, Skopal – Lukš, ReichVyloučení: 6:8, navíc Patera (KLA) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0Diváci:1685

Znojmo:
Čech – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Novák, Kilnar, Rožník – Müller
Kladno: Chábera – Růžička, Doudera, Hořava P., Procházka, Gutwald, Majeský, Kolařík, Jankovič – Hořava M., Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Stach – Dalecký, Kuchler, Eberle – Bajaruns, Machač, Havlíček