Znojemští hokejisté bodovali i v posledním svém vystoupení, když se představili na ledě Berounských medvědů. Na jejich půdě dlouho vedli, nakonec však dospělo utkání až k samostatným nájezdům, ve kterých Orli prohráli.

„Zápas to byl velmi vyrovnaný, my jsme si utkání zřejmě promarnili v přesilovkách. Měli jsme výhodu početní převahy pět na tři i čtyři na tři, obě přesilovky jsme sehráli ale velice špatně. Nezklamali jsme, ale zároveň jsme nic extra nepředvedli,“ hodnotil poslední utkání Orlů asistent trenéra Milan Kastner.

Nyní čeká znojemské hokejisty podobné utkání. Zatímco Beroun je na třináctém místě, Chrudim je čtrnáctá. Orli mají navíc se svým sobotním soupeřem aktivní bilanci.

Ve třech doposud odehraných utkáních jednou prohráli a dvakrát odcházeli z ledové plochy jako vítězové. Ani jedno utkání přitom nedospělo do prodloužení nebo k samostatným nájezdům. Všechna se rozhodla v základní hrací době.

Sobotní utkání bude ale jiné. Jak Chrudim, tak i Znojmo se mohou posunout v tabulce výše. Znojemským hokejistům jde především o lepší výchozí pozici pro play-off.

Pokud zvítězí a Jihlava klopýtne v Táboře, postoupí Orli na konečné páté místo prvoligové tabulky.

Utkání mezi šestým Znojmem a čtrnáctou Chrudimí startuje ve znojemské Hostan aréně v sobotu třicet minut po sedmnácté hodině.