„Když si zápas zpětně promítnu, beru to spíš jako dva ztracené body. Myslím, že jsme utkání měli dovést do vítězného konce. Bohužel se v naší hře objevily zbytečné a laciné chyby, které soupeře nakoply. Díky tomu byl velmi efektivní. Mám z toho tedy trochu rozpolcené pocity,“ zhodnotil znojemský trenér Miroslav Fryčer.

Orli totiž svého soupeře přestříleli o třináct střel, ale nakonec domácí dali o jednu branku více. „Nehráli jsme špatně. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Jejich neproměňování nás provázelo celý zápas. Villach se naopak párkrát dostal před naši branku a byly z toho tři góly. Je to škoda. Měli jsme na to odvézt si domů všechny body,“ litoval kouč Orlů.

Znojmo získalo dva body i díky dvěma trefám Anthonyho Luciana, který přišel letos do týmu Orlů z druhé nejvyšší německé ligy. „Anthonyho jsme angažovali jako střelce, který svoji pověst potvrzuje ve všech soutěžích, ve kterých nastoupil. Očekáváme, že se bude prosazovat také u nás,“ říkal při jeho příchodu sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Pouhých 173 centimetrů vysoký hráč tak své pověsti dostál. Oba góly vstřelil v přesilovkách. Ten první v dvojnásobné převaze a poté, co naskočil domácí hráč, obdrželi znojemští hokejisté branku ještě ve své přesilovce. „Když se podíváte na statistiku a vidíte, že jsme ze čtyř přesilovek dali dva góly, vypadá to dobře. Jenže v té první jsme hned vzápětí také gól dostali, a to už tak pozitivní není. Ale zrovna přesilovky jsou herní činnost, která se v průběhu sezóny bude zlepšovat,“ poznamenal Fryčer.

Orlům přidělávají vrásky na čele zranění hráčů. „Mimo jsou se zdravotními problémy Honza Lattner a Patrik Novák, kvůli otřesu mozku navíc zápas ve Villachu nedohrál Dominik Tejnor. Snad to nebude na dlouho,“ zmínil trenér.
Znojmo nemohlo kvůli opravám stadionu odehrát nedělní kolo proti Klagenfurtu. Zápas byl přeložen na 9. října. „Místo odložených zápasů budeme hrát v tomto čase modelové zápasy, abychom si zvykli na pravidelný rytmus,“ vysvětlil Fryčer.

Villach – Orli Znojmo 4:3 pp

Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 1:0. Branky a nahrávky: 16. Maxa, 35. Kromp (Alderson, Trivino), 44. Sharp (Fraser), 61. Sharp (Schlacher) – 16. Luciani (Parkkonen, McPherson), 24. Luciani (Stretch, McEachen), 49. Guman (Bartoš, Špaček). Rozhodčí: Bulovec, Piragić – Bärnthaler, Zgonc. Vyloučení: 3:3, navíc Down (VIL) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2641. Střely na branku: 32:45.
Orli Znojmo: Nechvátal – Sedlák, McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Kruckovyč, Šnajnar – Luciani, Stretch, Kalus – McPherson, Braes, Hlava – Guman, Bartoš, Špaček – Mrázek, Matuš, Němec – Bulín.