V pátek přivítali Znojemští v posledním domácím zápase základní části mužstvo Villachu, které se nacházelo v tabulce před Orly a ti tak nutně potřebovali výhru, aby drželi naději na postup tabulkou vzhůru. Znovu chyběli slovenští hráči Richard Pavlikovský a Peter Pucher. Volno dostal americký brankář Chris Holt, jenž odletěl do zámoří za rodinou, a kvůli zraněním se v sestavě neobjevili ani Jan Lattner a Pavel Rosa. Jindřich Abdul se pro změnu připravuje na reprezentační akci reprezentace do devatenácti let. „Chceme dát prostor všem hráčům našeho kádru aby byli připraveni na play off," vysvětlil znojemský trenér Jiří Režnar. Zápas s Villachem tak odchytal Patrik Nechvátal a Orli nakonec utkání zvládli výsledkem 5:3.

Nedělní závěrečné střetnutí dlouhodobé části na ledě Fehérváru bylo premiérovým pro osmnáctiletého slovinského brankáře Žana Use. Mládežnický reprezentant Slovinska však nebude na utkání vzpomínat v dobrém.

Orli vstoupili do utkání ještě ve více oslabené sestavě, když chyběli obránci Jiří Klimíček a Lubomír Štach, či nejlepší střelec mužstva Roman Tomas. Znojemští tak měli k dispozici jen šest obránců a jedenáct útočníků.

Duel skončil pro znojemského brankáře Use již po šesti minutách, když ho prostřelili postupně domácí Ladislav Sikorčin a Csaba Kovacs. Do brankoviště se tak postavil opět Nechvátal a několika zákroky podržel svůj tým.

Kapitán Orlů Jiří Beroun následně snížil po přihrávce Pavla Klhůfka, pro kterého to byl první bod ve druhém zápase. Do přestávky ale Fehérvár své vedení znovu navýšil a i přes mohutný tlak Znojma ve druhé třetině zvýšili domácí Čerti na 4:1.

Třetí část patřila Orlům, kteří možná pod dojmem výsledků z Villachu a Vídně opět zatoužili po třetí příčce a brankami obránců Jakuba Grofa a Antonína Bořuty zdramatizovali závěr duelu. V poslední minutě navíc poslal rozhodčí domácí do čtyř a znojemský trenér odvolal Nechvátala z branky. Na vyrovnání to už ale nestačilo a Znojmo zakončilo základní část porážkou 4:3.

Orli tak končí základní část na pátém místě a zůstávají bez bonusových bodů. Desátého února odstartují nadstavbu na ledě druhého Linze.

Statistika pátečního zápasu

Orli Znojmo : EC Villach SV 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Rehuš (Bořuta, Klimíček), 9. Štach (Šedivý, Havlík), 27. Tomas (Podešva), 42. Tomas (Klimíček, Rehuš), 57. Číp – 20. Petrik (Nageler, Waugh), 49. McBride (Hunter, Santorelli), 53. Hunter (McBride).

Rozhodčí: Dremelj, Kincses – Johnstone, Nagy. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 2874.

Orli Znojmo: Nechvátal (Us) – Štach, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Klimíček, Bača, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Číp – Špaček, Klhůfek, Novák.

EC Villach SV: Höneckl (Herzog) – Altmann, Unterluggauer, Brunner, Pretnar, Bacher, Waugh, Siutz – Lammers, Krog, Haydar – Platzer, McBride, Santorelli – Nageler, Hunter, Petrik – Pewal, Alagic, Göhringer.

Statistika nedělního zápasu

Sapa Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)


Branky: 4. Sikorcin, 6. Kovács, 18. Sarauer, 39. Wehrs – 13. Beroun, 44. Grof, 56. Bořuta.

Rozhodčí: M. Nikolić, Widmann – Hofstätter, Johnstone.

Vyloučení: 7:5, navíc Magosi 5 minut a do konce utkání – Bača 5 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3465. Střely: 27:32.

Orli Znojmo: Us (6. Nechvátal) – Bača, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Beroun, Klhůfek, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Podešva, Rehuš.

Zdroj: Orli Znojmo

Tvrdá hra mi vyhovuje, říká posila Klhůfek

Znojmo – Z boje o záchranu v české extralize do bitvy o mistrovský titul v mezinárodní EBEL. Tak se dá popsat přesun třiadvacetiletého útočníka Pavla Klhůfka. Hráč, jenž v letošní sezoně nasbíral v extraligovém kádru Slavie čtrnáct bodů za sedm branek a sedm asistencí, nastoupil ve čtvrtém útoku Orlů již v pátečním duelu proti Villachu.

Jak se váš přesun z extraligové Slavie do dresu Orlů v EBEL zrodil?

Manažer Rostislav Dočekal mi volal a nabídl mi možnost přestoupit do Znojma. Vůbec jsem neváhal, protože ve Slavii jsem nyní moc nenastupoval.

První utkání a hned vítězství 5:3. Jaký máte ze soutěže pocit?

V EBEL se hraje rychlý a tvrdý hokej. To jsem čekal a vyhovuje mi to. Nepíská se tolik hra hokejkou, rozhodčí to víc pouští. Pro mě osobně to bylo vítězství po delší době, jelikož na Slavii jsme pořád prohrávali, takže ten pocit je nepopsatelný.

Jakou úlohu v týmu budete mít?

To jsme ještě neřešili, ale beru jakoukoliv. Chci hlavně pokud možno pomoc k nejlepšímu výsledku.

Znáte v kádru některého hráče?

Z hráčů ne, ale znám se s trenérem brankářů Petrem Hrachovinou ze zlínského in-line hokeje.

Váš osobní cíl ve Znojmě je jaký?

Pomoci týmu alespoň do semifinále.