Přes čtyři sta padesát kilometrů, pět hodin únavné cesty autobusem. To čeká znojemské hokejisty již dnes, kdy pojedou do arény, kde ještě ani jednou nevyhráli.

Do posledního zápasu na domácím ledě již zasáhla posila z NHL, Kanaďan Bryan Bickell, který se na jih Moravy uvedl jednou asistencí. „Začali jsme docela dobře a v první třetině měli hodně šancí. Neproměnili jsme je a soupeř nás později potrestal,"řekl Bickell pro klubový web.

Šestadvacetiletý držitel Stanley cupu si musel zvyknout na evropské hokejové poměry. „Bylo to špatné. V životě jsem nehrál na širším kluzišti a budu si na to muset zvyknout. Je to něco úplně jiného než v Americe. Navíc kvalita ligy je dobrá, příjemně mě překvapila,"srovnával Bickell.

Aklimatizování Bickella podpořil i asistent trenéra Znojma Petr Kučírek. „Je to hráč velkých kvalit, který přijel minulý týden ve čtvrtek. Proto v neděli nemohl být na sto procent fit. Doufám, že mu půjde hokej už jen lépe, máme od něj velká očekávání. Už dlouho nás trápí koncovka, nemůžeme se prosadit. A právě s tím by nám měl Bryan pomoci," zastal se Bickella Kučírek.

Mezi třemi tyčemi dostal s Lublaní příležitost Filip Landsman. Za stavu tři nula pro hosty jej však trenér Stloukal posadil a zápas dochytal Ondřej Kacetl.

S Lublaní nakonec Znojmo prohrálo, ale porážku musí hodit za hlavu a připravit se na dnešní těžký zápas s Medveščakem Záhřeb. „Porážka nás mrzí, nemusela být. Musíme se ale otřepat a jít dál. Kvalitně se připravíme a v Záhřebu se o dva body za vítězství popereme. Myslím, že na to máme," vzkázal Kučírek.

Záhřeb, dnešní protivník Znojma, také přilákal posilu z NHL. Je jí Dustin Jeffrey, který minulou sezonu odehrál za Pittsburgh Penguins. Tam si během šestašedesáti zápasů připsal rovných jednadvacet bodů, z nichž 12 je za góly.

V minulém zápase si připsal Záhřeb porážku ve Vídni, kde nevstřelil ani gól. Ze šesté příčky však nikam neodskočil. Kdyby Záhřeb vyhrál o více než čtyři góly, může Znojmo předehnat. Navíc budou chorvatští Medvědi hrát před domácím publikem a téměř vždy vyprodanou halou v hlavním městě Chorvatska. Očekávat se proto dá velice svižný a zajímavý hokej.

EBEL - 11. kolo: Záhřeb - Znojmo

pátek 12. října v 19:15 hodin

Postavení v tabulce:

Znojmo - 4., 13 bodů

Dornbirn - 6., 11 bodů

Nejproduktivnější hráč:

Záhřeb - Adam Naglich

Znojmo - Richard Jarůšek

Kim Strömberg

VOJTĚCH POJER