Skóre zápasu otevřel v osmé minutě český hráč ve službách Rakušanů Zdeněk Blatný. Ten před šesti lety odehrál ve znojemském dresu patnáct zápasů. Svěřenci trenéra Karla Soudka, který sám v Grazu působil jako hráč, drželi s domácím mužstvem krok v podstatě do třinácté minuty, kdy Vladimír Říha vyrovnával za asistence Jana Šedy.

Graz se v závěru první dvacetiminutovky ujal vedení a po přestávce si udělal z prostřední části hry exhibici. Po čtvrté brance v orlí kleci trenéři vystřídali brankáře Ondřeje Kacetla. Poprvé tak zasáhl do bojů EBEL Filip Landsman. V bráně se ale nestačil pořádně rozkoukat a měl za svými zády pátý gól Rakušanů.

V rozmezí necelé minuty přidali domácí ještě dvě branky a rozhodli tím o jasném vítězství nad znojemským týmem. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl.

Znojemská víkendová bilance je velmi nelichotivá. Ve dvou zápasech dostali Orli jedenáct gólů a jen dva vstřelili, což naznačuje, že tým má problémy s obrannou hrou. Další zápas hrají v pátek doma s maďarským Székesfehérvárem.

Graz – Znojmo 7:1 (2:1, 5:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Blatný, 19. Latendresse (Klimbacher, Lange), 24. Iberer (Blatný, Dahlman), 32. Latendresse (Woger, Lembacher), 34. Van Ballegooie (Blatný, Dahlman), 38. Lysak (Maier, Blatný), 39. Lantendresse (Harand, Woger) - 13. Říha (Šeda). Rozhodčí: Trilar (SLO), Veit (AUT) - Hribar (SLO), Wallner (AUT). Vyloučení: 11:6. Využití: 2:0. Diváci: 950. Střely na branku: 27:40.

Sestavy:
Graz: Weinhandl - Klimbacher, Jarrett, Lembacher, Van Ballegooie, Reinthaler, Biaillon, Peicha - Lysak, Dahlman, Blatný - Harand, Woger, Latendresse - Iberer, Lange, Moderer - Maier, Wilfan, Ganahl.

Znojmo: Kacetl (32. Landsman) - Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, Platil, Vosátko, Škadra, Stehlík - Trojan, Pucher, Haman - Lattner, Kanko, Podešva - Havlík, Říha, Šeda - Komínek, Jarůšek, Bartoš.