Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Orli zdolali Salzburg. I pro oslavence Režnara

Znojmo – Znojemští hokejisté přivítali na domácím ledě silný tým ze Salzburgu. Přesto si s ním dokázali poradit. Jihomoravané zvítězili 3:0, nulu v brance Orlů vychytal Hovi.

31.1.2014 4

Orli třikrát sesadili Salzburk z trůnu lídra soutěže EBEL.Foto: DENÍK/Romana Černá

První třetina přinesla spoustu šancí na obou stranách, ale ani jednomu týmu prosazení. Znojmu se sice podařilo zasadit puk do brány soupeře, ale rozhodčí tuto střelu neuznali, a to proto, že byla po zhlédnutí záznamu zaslána kopnutím brusle.

Ve druhé třetině se hrál kvalitní hokej, který se vidí v play off. Z pohledu šancí byli aktivnější domácí Orli, ale opět se neprosadili. Podruhé do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Góly tak byly k vidění až v závěru celého utkání. Domácí hráči vyčkávali až do třiapadesáté minuty na to, aby sesadili Salzburg z trůnu. Prosazení domácího týmu přinutilo hosty ke hře bez brankáře, čehož domácí hráči využili a své vedení navýšili o další dva góly.

Z utkání si znojemští Orli odnášejí plný počet bodů za zasloužené vítězství, kterým jistě potěšili i svého trenéra Jiřího Režnara, který právě v den utkání oslavil čtyřiapadesáté narozeniny. "V zápasu bylo plno věcí, které k hokeji patří, nakonec padly i ty góly. Bylo to utkání ve stylu play off. Poslední tři zápasy v řadě jsme nezvládli, tak jsme to chtěli napravit. Navíc hrajeme se stejným soupeřem dvakrát během tří dnů. Salzburg nás vždycky tlačí, my hrajeme zodpovědně dozadu a dobře do brejku. Nemůžeme hrát pořád útočný hokej, tak jsme zkusili i něco do obrany," uvedl Režnar.

Znojmo – Salzburg 3:0

Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0. Branky a nahrávky: 54. Havlík (Pucher, Podešva), 59. Lattner (Štach, Thomas), 60. Podešva (Bořuta). Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2452. Střely na branku: 38:42. Sestavy - Znojmo: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek. Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.

Autor: Romana Černá

31.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Žáci 1.B třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích s paní učitelkou Evou Nachtneblovou.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.