Orli dál letí vstříc svému cíli, postupu do Chance ligy. Nepřibrzdilo je ani Valašské Meziříčí, které se sice v každém ze třech zápasů vzepjalo k odporu, ale celkově to na Jihomoravany stačit nemohlo.

„Tohle ale byla úplně jiná série než s Novým Jičínem, což je také pozitivní, protože kluci si musí zkusit jiné styly. Každopádně postup máme a už se koukáme na semifinále,“ říká trenér Znojma Tomáš Jakeš.

Orli v nedělním třetím duelu zlomili odpor protivníka až ve druhé části, slepené branky Mareše, Hrušky a Špačka jim dodali klid. Postup pak stvrdily trefy Šťovíčka a Svobody v závěrečných deseti minutách.

„První třetina byla pro nás hodně těžká, protože soupeř do toho šel bez respektu a věděl, že mu může skončit sezóna. Ne nadarmo se říká, že poslední krok je nejsložitější. Kluci byli trochu zakřiknutí, ale nakonec to tam napadalo. Pro nás je jenom dobře, že hrajeme i těžké třetiny nebo zápasy,“ prohlásil Jakeš.

Valaši odcestovali na jih Moravy pořádně rozbití. Nakonec se ale vydali a více než třicet minut drželi remízový stav.

„Chtěli jsme mít hlavně dobrý začátek, což se nám povedlo,“ těší hostujícího trenéra Lukáše Plška. „První třetina byla z naší strany asi úplně nejlepší v celé sérii, dali jsme tam gól-negól, který by zápas asi ale nerozhodl, ale bylo by to pro nás veselejší, protože jsme po celou sérii věděli, jaká síla proti nám stojí,“ říká Plšek.

Hokejisté Vsetína (žluté dresy). Ilustrační foto.
Vsetín zahodil velkou přesilovku. Lámal se tam chleba, smutní Číp

Na mysli má situaci z úvodní části, kdy po rychlé kombinaci se dopředu dostali Křivohlávek a Finsterle. Druhý jmenovaný dostal přesný pas na hokejku od svého spoluhráče a poslal puk na bránu.

Halou se ozval zvuk horní nebo zadní tyče a puk vyletěl zpět do kluziště. Hráči sice gól viděli a oslavně zvedali ruce, sudí ale rozpažil, takže se pokračovalo dál ve hře.

„Je zvláštní, že to viděli i security a rozhodčí ne,“ nechápe Plšek.

Na rozhodčí ale porážku nesvádí. „Ve druhé třetině už Znojmo znovu ukázalo svojí sílu,“ přitakal bývalý výborný brankář.

Debakl 0:5 neřeší. „Já chci poděkovat celému týmu za to, že to nevzdali a bojovali ve všech zápasech. Série končí sice 0:3, skóre je 1:17, nebylo víc v našich silách. Všechno bylo korektní a Znojmo zaslouženě postoupilo,“ uznal sportovně.

„Ve všech třech zápasech jsme odešli někdy v polovině utkání fyzicky. Znojmo má prostě fantastický tým a hlavně první útok, to jsou hráči, kteří mají kvalitu prvoligovou, ne-li extraligovou. Snad třináct branek nám dali jen oni sami. Naši kluci na ně koukali kolikrát s otevřenými ústy co umí a to byl hlavní důvod všeho. V sezoně je neměli a bylo to vyrovnanější, ale nyní je mají a to byl hlavní faktor celé série,“ má jasno Plšek.

Bobři na víc letos neměli. „My měli prvotní cíl se dostat do play-off, když jsme vyřadili Kopřivnici, tak jsme fandili Hodonínu, abychom nenarazili na Znojmo, ale stalo se. Všichni věděli, že Znojmo bude dominantní a neříkám, že by se podařilo postoupit přes Vyškov nebo Havířov, ale bylo by to vyrovnané. Znojmo si to po EBELce musí prostě zase vyšlapat nahoru a my měli prostě smůlu, že jsme jim přišli do cesty,“ uzavírá Plšek.

Orli se v semifinále druhé ligy utkají s lepším z dvojice Chomutov - Příbram, Vyškov čekají Letňany.  

2. liga, 3. čtvrtfinále:
ORLI ZNOJMO – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 5:0 (0:0, 3:0, 2:0), konečný stav série: 3:0.
Branky a nahrávky:
32. Mareš (Köver), 33. Hruška (T. Svoboda, Remta), 38. Špaček (Remta, Adámek), 51. Šťovíček (Stránský), 53. T. Svoboda (Hruška, Sklenář). Rozhodčí: Held, Vaněk – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 1 534. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 5:0.
Znojmo: Groh (Žajdlík) – Stránský, Tejnor, Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta - Sklenář, Hruška, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) - Holiš, Báchor, Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss - Andris, Křivohlávek, Finsterle - Martinec, Vavřík, Kuchařík - Kozubík, Martinec, Pětník.