Předchozí
1 z 5
Další

Semifinálové série mezi Znojmem a Chomutovem byla maximálně napjatá.Semifinálové série mezi Znojmem a Chomutovem byla maximálně napjatá.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

SEMIFINÁLE S CHOMUTOVEM. Jako nůž máslem procházeli hokejisté Znojma minulým ročníkem východní skupinou druhé ligy. Jediné komplikace nastaly ve vyhrocené semifinálové sérii s neméně ambiciózním Chomutovem.

Poprask vznikl už před startem série dvou zavedených hokejových adres, když vedení znojemského klubu odmítlo zajistit přenos z prvních dvou semifinálových zápasů.

Vyhrocenou sérii provázela bouřlivá kulisa, jejíž součástí byly i bitky mezi fanouškovskými tábory. Znojmo nakonec semifinále zvládlo v nejrychlejším termínu 3:0 na zápasy. Všechna utkání ale byla vyrovnaná. Znojmo postupně vždy vyhrálo těsně 4:3, 2:1 a na severu Čech 5:3.

„Byl to první soupeř, který nás opravdu prověřil, čemuž odpovídaly i ty těsné výsledky. Série měla velkou kvalitu na to, že šlo o druhou ligu. Střetly se dva kvalitní mančafty. Chomutov není pod takovým tlakem, aby postoupil, ale zázemím, halou do první ligy určitě patří. I pro znojemského fanouška byla dobré, že přijeli hokejové osobnosti jako Franta Lukeš s Viktorem Hüblem," pravil kapitán znojemského celku Tomáš Svoboda.

Znojemští hokejisté porazili Letňany ve finále 2. ligy i počtvrté a slaví postup do Chance ligy.Znojemští hokejisté porazili Letňany ve finále 2. ligy i počtvrté a slaví postup do Chance ligy.Zdroj: pro Deník/Jaroslav Kicl

POSTUP S KAZEM. Finále proti pražským Letňanům už byla pouhá formalita. Orli ve všech čtyřech duelech série dominovali, což dokumentuje i celkové skóre série 23:1. Po závěrečném duelu, který Orli vyhráli na domácím ledě 5:0 tak mohly vypuknout znojemské oslavy postupu do nejvyšší soutěže.

Ty ale o několik dní později narušila informace, že majitel klubu Pavel Ohera zrušil hráčům smlouvy a uvažuje o konci u Orlů kvůli tomu, že znojemské zastupitelstvo schválilo o milion nižší dotaci, než jakou klub dostal rok předtím. „Odsud se nechce nikomu, což je nejkrásnější a nejhezčí, všichni chceme pokračovat. Věřím, že všechno dobře dopadne a že budeme normálně pokračovat," pravil Svoboda.

Později se boss klubu s městem i krajem dohodnul a fanoušci se nemuseli obávat o zánik svého oblíbenéh týmu.

Hokejisté Znojma (v bílém) sehráli třetí kolo Chance ligy na domácím ledě proti Zlínu.Hokejisté Znojma (v bílém) sehráli třetí kolo Chance ligy na domácím ledě proti Zlínu.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

KRIZE. Přes léto neprošel kádr Orlů velkými změnami, vedení klubu věřilo jménům, která zajistily bezproblémový postup ze druhé do první ligy. Jenže Znojmu přechod o patro výš vůbec nevyšel. První duel sezony Znojmo prohrálo 2:3 doma s Jihlavou, ve třetím kole Orli slavili první výhru, když přejeli Zlín 5:1 a nic nenasvědčovalo tomu, do jaké mizérie Orli spadnou.

Jenže z následných pěti duelů Orli vyhráli jediný zápas a od začátku sezony figurovali na spodku tabulky. „Ve druhé lize byli hráči profesionály mezi amatéry, prošli soutěží úplně v klidu a asi jim trochu zůstalo v hlavách, že to půjde i v první lize. Je to ale jiný level," zamýšlel se nad důvody nezdaru bývalý elitní znojemský hokejista a později generální manažer Roman Kaňkovský.

Trenér Znojma Václav Baďouček.Trenér Znojma Václav Baďouček.Zdroj: pro Deník/Jaroslav Kicl.

STARONOVÝ KOUČ. Po neutěšeném začátku sezony v podání znojemského celku došlo k první velké změně.

Klub najal nového hlavního trenéra, kterým se stal na jihu Moravy dobře známý Václav Baďouček, jenž už na jihu Moravy působil před lety v Chance lize jako asistent trenéra Radima Rulíka a následně jako sportovní manažer.

Dosavadní kouč Jiří Beroun ponížil do role asistenta trenéra, v níž dál pokračoval Tomáš Jakeš. Orli se ovšem ani pod novým trenérem a ani po pozdějších změnách v kádru nezvedli a postupně padli až na dno druhé nejvyšší soutěže, na kterém figurují i nyní na prahu nového roku.

Majitel Orlů Znojmo Pavel Ohera.Majitel Orlů Znojmo Pavel Ohera.Zdroj: Foto: HC Orli Znojmo

OHERŮV VÝSTUP. Do centra pozoronosti se Orli dostali při derby po listopadovém domácím derby s Třebíčí. Ne však díky cenné výhře 4:2, ale kvůli výstupu prezidenta klubu Pavla Ohery, který slovně inzultoval rozhodčí a následně jim rozdal slepecké hole. Za to dostal dvacetitisícovou pokutu a navíc nemůže až do konce sezony vykonávat svou roli.