Předchozí
1 z 4
Další

Znojemští hokejisté porazili Letňany ve finále 2. ligy i počtvrté a slaví postup do Chance ligy.Zdroj: pro Deník/Jaroslav Kicl

SUVERÉNNÍ JÍZDA. Zní to paradoxně, ale Orlům mohlo uškodit, jak jednoznačným způsobem ovládli minulý ročník druhé ligy, kdy prohráli za celou sezonu jen tři zápasy.

Vedení klubu i hráči nabyli dojmu, že stejná soupiska bude úspěšná i o patro výš, ačkoliv ve druhé lize nastupovali Orli proti amatérům, kteří chodí do práce. Proto v létě nedošlo k výraznému posílení kádru, který ovšem nedokázal přepnout na vyšší level.

Znojemští hokejoví Orli (v bílém) uvítali ve 24. kole Chance ligy doma v Nevoga aréně tým Vsetína.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

DEFENZIVA. Šestaosmdesát branek v pouhých šestadvaceti duelech obdrželi hokejisté Znojma, čímž jsou v počtu inkasovaných gólů nejhorším týmem v soutěži.

Jihomoravskému celku chybí v defenzivě zkušenosti, nejstarším hráčem je devětadvacetiletý Dominik Tejnor. Spoustu otázek vyvolal nedávný vyhazov klubové stálice Davida Stránského.

Pozitivem jsou aspoň výkony brankáře Dominik Groha, který se stal jasnou jedničkou znojemského celku. I přes hrozivou defenzivu svého týmu si drží solidní procentuální úspěšnost 90,88 %.

Propadákem jsou naopak výkony brankářské dvojky Romana Durného, který na pozici dvojky dostal přednost před Matějem Žajdlíkem, jenž v klubu skončil bez podrobnějšího vysvětlení.

Durný je s úspěšností 88,54 % jedním z nejhorších brankářů v soutěži.

Znojemští Orli (bílé dresy) doma zdolali v derby Třebíč 4:2 a posunuli se na 12. místo Chance ligy.Zdroj: pro Deník/Jaroslav Kicl

TÁPAJÍCÍ ÚTOKY. Když nefunguje defenziva, je o to větší tlak na útok. Jenže ten je až příliš závislý na trojici hráčů, která vše sama neutáhne.

Své si odvedou hlavní hvězdy týmu Tomáš Svoboda s Janem Hruškou, i když se od nich čeká ještě trochu více bodů.

K nim se přidala i akvizice z Komety Pavel Jenyš, která sbírá bod na zápas. Střelecky hodně aktivní je taky Martin Šťovíček. Naopak nevyšla sázka na švédského vlasáče Antona Karlssona, s nímž se klub rozloučil v minulém týdnu. Ostatní útočníci sbírají body poskrovnu. A to je málo.

Znojemští hokejoví Orli (v bílém) uvítali ve 24. kole Chance ligy doma v Nevoga aréně tým Vsetína.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

PODIVNÁ ATMOSFÉRA. I když Orli na jaře zválcovali druhou ligu, Chance liga jakoby znojemské diváky ani nelákala.

Návštěvy už od úvodních kol, kdy ještě nebylo jasné, na jakých pozicích se Znojmo bude pohybovat, byli jen o něco málo vyšší než ve třetí nejvyšší soutěži.Aktuálně má Znojmo návštěvu 1527 diváků na zápas.

Jakoby ani fanoušci týmu nevěřili nebo je Chance liga nelákala tolik jako rakouská nejvyšší soutěž ICE Hockey League, kterou si zamilovali.

Orlům patrně nepřidaly eskapády majitele klubu Pavla Ohery, který na jaře hrozil prodejem klubu, pokud nezíská víc peněz od města.

Vedení klubu s fanoušky komunikuje prostřednictvím oficiálních stránek minimálně. Atmosféře nepřidal ani listopadový incident, při němž šéf Orlů při derby s Třebíčí slovně napadl rozhodčí a rozdal jim slepecké hole.

Orli ale ještě mají čas na to zachránit sezonu, když je před nimi druhá polovina základní části. Tu načnou dnes od půl šesté večer duelem na ledě Přerova.