„Prožívám to celkem blbě, celý život jsem zvyklý na dění kolem hokeje. Takto se jenom podívám v televizi, jak tam můj zmrzlý kamarád Petr Hubáček (expert ČT Sport – pozn. red.) stojí s červeným nosem před prázdnými tribunami. Je to smutné. Připomíná mi to, jak kdyby chtěl za starých časů někdo poslat gladiátory do arény, ti by bez lidí nezabili ani myš,“ glosoval Fryčer.

Nadějí je pro něj vize znojemského klubu, který se v nadcházejícím ročníku hodlá vrátit do rakouské nejvyšší soutěže, která se nově jmenuje ICE Hockey League ICEHL. „Mužstvo z větší části zůstane pohromadě a chceme naplnit naší vizi. Říkali jsme si, že tato sezona bude takový mezistupeň, takže stoprocentně stojím za tím rozhodnutím vrátit se pro tento ročník do českých soutěží, i když nehrajeme,“ poznamenal Fryčer.

Orli mohou směle plánovat návrat i díky tomu, že se jim povedlo vytvořit pouto s klíčovými hráči. Třeba s Vojtěchem Němcem, jenž po novém roce dostal šanci v extraligové Kometě a zaujal. „Vzhledem k mému nepříjemnému zranění a tomu, jak se ke mně zachoval pan Ohera (majitel Orlů – pozn. red.), předběžně jsem se domluvil, že půjdu po sezoně zpět do Znojma. V Kometě se snažím dostat do formy a když bude šance, chytím ji za pačesy,“ povídal zkušený forvard.

Němec je jediným hráčem Znojma, který se drží v extralize, i když ho teď brzdí zranění. V Kometě to zkoušel i další protřelý pardál Tomáš Svoboda, jenž nakonec zamířil do rodných Litoměřic hrajících první ligu.

V Brně se neusadil ani kanadský kanonýr Anthony Luciani,. Poté se nejprv vydal se Svobodou na sever Čech, kde vydržel dva zápasy. Pak si plácl s rakouským Dornbirnem a vrací se do ICEHL. „S ním a s Mikkou Vainonenem (finský obránce – pozn. red.) , který zamířil do italské Cortiny, jsme rozvázali smlouvy. Jsou to cizinci, ať jdou hrát. Uvidíme, jak se s nimi situace vyvine. Byli jsme s nimi spokojeni a případně je tu zase rádi uvidíme,“ podotkl Fryčer.

Třeba už v září se opět budou prohánět ve znojemském dresu a před fanoušky. „Doufám, že se situace vrátí do normálu,“ doplnil známý kouč.

Znojemská esa:
Dominik Groh – Havířov
Adam Havlík – Kitzbühel (Alpská hokejová liga)
Anthony Luciani – Dornbirn (ICEHL)
Radim Matuš – Frýdek-Místek
Vojtěch Němec – Kometa Brno
Dominik Tejnor – Třebíč
Tomáš Svoboda – Litoměřice
Mikko Vainonen – Cortina (Alpská hokejová liga)