V nejisté době koronavirové pandemie se totiž Orli rozhodli ukázat výhradně na české hokejisty. „S cizinci vůbec nepočítáme. Možná se připojí třeba v průběhu sezony a pak to budeme řešit. Nikdo neví, jaká bude situace a my vsadíme výhradně na české hráče,“ zmínil sportovní manažer a hlavní kouč týmu Miroslav Fryčer.

PŘI CHUTI. Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) v přípravě přestříleli Uničov 6:0. Foto: Petr Nečas
Šest gólů v šeru a tichu. Zbrojovka vyhlíží restart bez diváků

Jeho svěřenci se k suché přípravě sešli poprvé v pondělí. A už na úvod přípravy mají Jihomoravané k dispozici kostru týmu pro nadcházející ročník. Ještě sice není jisté, zda Orli setrvají v EBEL, nebo se vrátí do jedné z českých soutěží, podle jmen na soupisce se ovšem zdá, že znojemští fanoušci o kvalitu nepřijdou.

V klubu prodloužil smlouvu druhý nejproduktivnější hráč týmu uplynulé sezony Tomáš Svoboda, z extraligové Plzně Znojmo přivábilo zvučnou posilu Vojtěcha Němce.

Naposledy ve středu poté klub oznámil příchod dobře známého útočníka Martina Podešvy, jenž Orlům před čtyřmi lety dopomohl ke stříbru a poslední sezonu odehrál ve slovenské nejvyšší soutěži v dresu Detvy. „Kostru týmu už máme. Vše začíná gólmanem Dominikem Grohem, který pokračuje a bude naše jednička, Dále máme čtyři kvalitní obránce, kteří už ví, co od soutěže očekávat, pak další zajímavá jména v útoku. Očekávám, že na konci léta bude trh přeplněný a na další doplnění kádru si v klidu počkáme,“ poznamenal Fryčer.

Jiří Beroun si užívá roli asistenta kouče u znojemských Orlů. Foto: Deník/Dalibor Krutiš
Než opustit Znojmo, radši půjdu dělat něco jiného, říká jubilant Beroun

Podle něj je sázka výhradně na české hokejisty v současných podmínkách nejlepší možnou variantou. „Nikdo nemá křišťálovou kouli a neví, jak se celá situace vyvine. Máme tu výhodu, že i když se trh v létě tolik neotevře, už budeme mít svou jasně danou kostru a případně ji jen vhodně doplníme,“ podotkl znojemský kouč a manažer.

Hlavní dosavadní posila pro nadcházející sezonu Vojtěch Němec je přitom smířený třeba i s případnou variantou návratu do jedné z českých soutěží. „Tohle na mé rozhodování nemělo vliv. Moje priorita byla vrátit se domů. Uvažoval jsem nad koncem, ale ještě pokračuji, takže je mi celkem jedno, jakou soutěž budu hrát. Důležité pro mě je, že jsme se ve Znojmě férově dohodli na určitých podmínkách. A jestli budou platit pro tu ligu nebo tu, je mi jedno,“ uvedla bývalá opora brněnské Komety.

Nádvoří u Rotundy svaté Kateřiny ve Znojmě v sobotu 21. března 2020.
Zařadili Znojmo mezi deset nejkrásnějších měst země. Souhlasíte? Podívejte se

V současné chvíli Orli podstupují tradiční dril při suché přípravě. „Má to tempo a grády. Kluci se tentokrát těšili,“ doplnil Fryčer.