Klub jeho nečekaný skon hluboce zasáhl, Fryčerův odkaz si ve Znojmě budou připomínat celou sezonu, která Orlům začíná v pátek soubojem v Bolzanu. Před prvním domácím duelem v neděli proti Vídni vytáhnou ve Znojmě za účasti legendárního hokejového forvarda Petera Šťastného Fryčerův dres pod strop haly. Vedení klubu zároveň neangažovala nového kouče, ale vsadilo na duo Fryčerových asistentů Tomáš Jakeš a Jiří Beroun, kteří sbírali trenérské zkušenosti výhradně pod bývalým legendárním hokejistou. „Pořád je to pro nás choulostivé téma. Mirkův přehled se nedá nahradit. Často přemýšlím, jak by zareagoval. Měl na hokej čuch, věděl, jak co řešit. Nesnažím se vymýšlet něco nového, ale navazovat. Jeho duch tady pořád je, Míra na nás dohlíží z vršku,“ uvedl kouč Beroun.

Sám má na starosti útočníky, Jakeš dohlíží na obránce. „Je to nastavené jako za Mirka. Tréninkový proces zůstal stejný, Mirek vždycky přišel a měl nad náma dohled. Řekl, že toto je dobré, nebo naopak tohle ne. Chybí nám tedy hlavně jeho vhled do situace,“ poznamenal Beroun.

Připomínat si budou Fryčera celou sezonu. „Hráči mají v límci dresů číslo čtrnáct v javorovém listu. Postupem sezony také budeme na rozbruslení vyjíždět ve speciálních dresech. Před každým domácím zápasem pojede taky na kostce nějaké vzpomínkové video, abychom si pana Fryčera pořád připomínali,“ pravil manažer klubu Petr Veselý.

Hokejisté rezervy Komety si v přípravě dvakrát poradili s Hodonínem.
Hvězdu zramovali, jinak samé plusy. Roli favorita Kometa B odmítá

Orli vstupují do sezony s vysokým počtem zahraničních hráčů, klub kromě tradičně věrného kanadského kanonýra Anthony Lucianiho naverboval taky další čtyři jeho krajany, navíc Američana Huntera Fejese a švédského forvarda Filipa Ahla. „Na trhu je složité sehnat kvalitní české hráče. Když chceme aspoň někoho na střídavé starty, tak ho z extraligy nepustí. Těžko se dosahuje na české hokejisty, tak jsme zvolili tuto cestu. Cizinci jsou rozumní kluci, kteří znají svou roli. Sedá si to a jsme na dobré cestě,“ přesvědčoval Beroun.

S ambicemi zůstává jihomoravský celek od rakouských hranic zdrženlivý. „Chceme hrát dobrý hokej, abychom byli úspěšní a dotáhnout to co nejdál. Doufáme, že bude chodit co nejvíc lidí,“ poznamenal Beroun. V přípravě jeho svěřenci prohráli pět z osmi duelů, hned tři v samostatných nájezdech. „Přípravu hodnotím kladně, zamrzely nás ale ztráty ve třetích třetinách. Je otázka, jestli jsme na konci duelů neztráceli koncentranci. Důležité je, že se nikdo nezranil,“ doplnil Beroun.