Sedmadvacetiletý vytáhlý forvard Jenyš začal sezonu v extraligové Kometě, za kterou si v deseti duelech nepřipsal ani bod. Po vyprázdnění marodky brněnského celku a příchodu Jakuba Kose pro něj nezbylo v sestavě místo, a tak dostává šanci ve Znojmě.

„Je to bruslivý hráč, od kterého si slibujeme zvýšení důrazu na ledě, zejména v předbrankovém prostoru," uvedl o Jenyšovi klubový web majitel a prezident Pavel Ohera.

Pro Jenyše půjde o čtvrté angažmá v první lize. Postupně si ji zahrál za Třebíč, Porubu a naposledy v minulé sezoně za Vsetín.

Robert Havlát je po hrozivém incidentu z pondělního utkání ve Zlíně v pořádku.
Úleva ve Znojmě: Jsem v pořádku, hlásí po hrozivém incidentu Havlát

Klub se taky rozloučil s útočníkem Špačkem, který nasbíral v patnácti zápasech pět bodů a s dvacetiletým obráncem Patrikem Fajmonem, jenž zasáhl do pěti zápasů a nebodoval. „Intenzivně jednáme o příchodu dalších dvou obránců a jednoho útočníka s tím, že chceme tato jednání uzavřít nejpozději během nadcházející reprezentační přestávky tak, aby byl kádr po ní konsolidovaný," dodal Ohera.

Orli sehrají kromě středečního duelu s Kolínem do reprezentační přestávky ještě jedno utkání, v sobotu se představí od pěti hodin odpoledne na ledě posledního Frýdku-Místku.