Devětadvacetiletý forvard Beránek už ve Znojmě nastupoval v letech 2019 až 2021. Zvlášť v ročníku 2019/2020 byl pro Orly platným forvardem, když nastřádal v rakouské ICEHL dvacet bodů v šestatřiceti duelech.

V průběhu sezony 2020/2021 ovšem účastník světového juniorského šampionátu 2013 zamířil do prvoligové Třebíči a ve druhé nejvyšší soutěži vydržel až do skončené sezony. Kromě Třebíče si taky vyzkoušel angažmá v Prostějově a Jihlavě. Nyní se do Chance ligy vrátí se Znojmem.

„Petr měl minulý ročník trochu náročnější, protože byl po operaci kolene. Od následující sezóny tedy od něj budeme očekávat mnohem více. Nároky, které budeme klást nejen na něj, ale i na ostatní, tak budou mnohem větší a samotní hráči to také dobře vědí,“ uvedl pro klubový web trenér Znojma Jiří Beroun.

Dvacetiletý forvard Čermák zahájil uplynulou sezonu v prvoligovém Šumperku, ale pak zamířil do Znojma, kde nasbíral devatenáct bodů ve třiadvaceti duelech a dalších šest bodů přidal v play-off. „Patrika jsme měli v hledáčku už minulou sezonu, kdy to nevyšlo, ale poté se nám jej přeci jen povedlo podepsat. Od chvíle, kdy k nám přišel, získal si nás svým přístupem. Poslední měsíc hrál dokonce se zlomenou rukou a spoustu toho podstoupil,“ pravil Beroun.

Aktuální podoba kádru Znojma
Brankáři:
Dominik Groh
Matěj Žajdlík
Obránci:
Jan Bartko
Jakub Jenáček
David Stránský
Dominik Tejnor
Lukáš Zukal
Útočníci
Petr Beránek
Patrik Čermák
Robert Havlát
Jan Hruška
Radim Matuš
Dominik Sklenář
Tomáš Svoboda
Martin Šťovíček