„Máme jasný cíl, který se nám zatím daří. Trochu mě ale soutěž překvapila, museli jsme si zvyknout. Jde o trošku jiný styl hokeje a celkem bruslivý. Museli jsme taky najít správnou motivaci, přece jenom každý jsme v hlavě měli, že přecházíme do poloprofesionální soutěže,“ přiznal Svoboda.

Orli v každém zápase nasázeli soupeři nejméně čtyři branky, s Kopřivnicí v prvním kole a s Opavou v dosud posledním klání předminulou sobotu vyhráli o dva góly, jinak každého ze soupeřů přehráli výraznějším rozdílem. „Určitě jsme pro ostatní soupeře jistým lákadlem, týmy vnímají, když jedou do Znojma. Ale s žádným hráčem z jiného týmu jsem se o tom nebavil,“ podotkl produktivní forvard, jenž v pěti zápasech zaznamenal osm bodů za čtyři branky a stejný počet nahrávek.

Podobně jako ostatním hokejistům, i Svobodovi nezbývá než doufat v co nejrychlejší povolení tréninku pro profesionální sportovce. „Pro mě je trochu výhoda, že soused má v garáži malou posilovnu, takže k němu chodím a tak se udržuju. Ale doufám, že se co nejdřív vrátíme na led,“ poznamenal zkušený útočník.

Reprezentantky ze znojemského Klubu sportovní gymnastiky bodovaly první říjnový víkend na závodech v Děčíně. Soutěžily o pohár Věry Čáslavské.
Znojemské gymnastky uspěly na závodech v Děčíně. Kubošná získala zlato

Rozhodnutí zůstat ve Znojmě i za cenu toho, že bude hrát jen ve druhé lize, nelituje. „Samozřejmě jsem nad tím přemýšlel, jestli jsem se neměl rozhodnout jinak. Jsem ovšem hrozně rád, že to nakonec takto dopadlo. Situace je teď špatná v celém sportu a když se podíváme na extraligu, tak některé týmy mají odehrané dva zápasy a hraje se bez diváků,“ uvedl Svoboda.

Dny bez hokeje prožívá doma v Pohořelicích. „Necítíme potřebu někam teď chodit. Navíc máme dvě děti. Jedno z nich je ve čtvrté třídě, takže vždy dopoledne řešíme distanční výuku. Samozřejmě je přitom třeba na malého dohlédnout, ať dělá, co má a nefláká se. Odpoledne se pak můžu věnovat právě tréninku a podobně,“ doplnil Svoboda.

Ve Znojmě litoměřický rodák načal druhou sezonu, v minulé byl s průměrem takřka bodu na zápas druhý nejproduktivnější v klubu.