Čtyřzápasová vítězná série znojemských Orlů se rozplynula jako pára nad hrncem. Postarali se o to ústečtí hokejisté, kteří v domácí Zlatopramen Areně porazili celek z jihu Moravy 4:3, přestože po dvou třetinách prohrávali.

Úvodní desetiminutovka zápasu přinesla i díky třem přesilovkám nepřetržitý tlak domácích Lvů a v čase 2:37 se příznivci Slovanu radovali z prvního gólu. Ten však rozhodčí neuznali pro předchozí posunutí hostující branky. Tlak domácích pokračoval, k vidění byl ale koncert nevyužitých brankových příležitostí. Na skvěle chytajícím Horčičkovi si postupně vylámali zuby Michal Pšurný, Hovorka i Šagát.

Ve 12. minutě korunoval marnou snahu Lvů obránce Němeček, když z mezikruží ve slibné pozici přestřelil znojemskou svatyni. Prvního gólu se tak diváci ve Zlatopramen Areně dočkali až v 15. minutě, kdy Horčička ještě stihl vyrazit Němečkovu tečovanou ránu, na správném místě však stál zkušený forvard Alinč a poslal domácí tým do vedení.

Z toho se ale Lvi neradovali dlouho. O dvě minuty později totiž ujel domácí obraně Hořava a nekompromisně zavěsil pod víko Salfického brány. V závěru třetiny navíc mohli jít Moravané do vedení, přes minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale díky famózním zákrokům ústeckého gólmana využít nedokázali.

Druhá třetina nabídla další promarněné šance Ústečanů a krátce před polovinou zápasu přišel trest. Morava 9 vteřin před koncem přesilové hry napřáhl na modré a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:2.

Hráči Slovanu se hnali za vyrovnáním a dočkali se v závěrečném dějství, když Mikulík z velkého úhlu překonal Horčičku. Vzápětí ale Klobouček fauloval jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí nařídil trestné střílení. S tím si zkušený Aleš Padělek poradil a poslal Orly zpátky do vedení. Ve 49. minutě už ale bylo znovu vyrovnáno, když se trefil Roman Pšurný.

Rozhodnutí dramatického zápasu přišlo v závěrečných minutách. Ústečtí Lvi zahrávali díky častým faulům hostů dvojnásobnou početní výhodu, kterou dokázali využít, když se od modré čáry prosadil obránce Andrej Novotný a rozhodl tak o tom, že tři body zůstaly doma. Hostům už nepomohla ani závěrečná power play.

Ústečtí Lvi – Znojmo 4:3
Třetiny: 1:1, 0:1, 3:1.
Muž zápasu: Horčička.
Ústí: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Sklenička – Janků, Alinč, Šaffer – Hovorka, Pajič, Kloz – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.
Znojmo: Horčička – Hořava, Morava, Štach, Štrach, Kolafa, Lattner, Protivný, David – Havlík, Barus, Vyletelka – Beroun, A. Padělek, Sedlák – Staněk, Meidl, Kubica – Jarůšek, Barták. Trenér: Neliba.
Branky a nahrávky: 15. Alinč (Šaffer, Němeček), 47. Mikulík (Sklenička, Novotný), 50. R. Pšurný (M. Pšurný, Mikulík), 56. Novotný (M. Pšurný) – 17. Hořava (Sedlák), 29. Morava (Hořava, Barták), 48. A. Padělek. Rozhodčí: Zubzanda – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:12, navíc Kolafa (Z) 10 min. os. trest. Využití: 3:1. Diváci: 2750.