Zajímavý krok připravili trenéři Orlů, když na tento důležitý zápas dali v brance přednost méně zkušenému brankáři Tomáši Fučíkovi.

Před startem utkání si celý linecký stadion připomněl minutou ticha teroristický útok v Paříži a znojemský tým nastoupil s černými páskami na rukávech. Samotný úvod zápasu si Orli nemohli vybrat lepší. Již po šestapadesáti sekundách otevřel skóre zápasu po velkém závaru Radek Číp. Linz se mocně snažil o vyrovnání, ve čtvrté minutě Brett McLean poprvé vyzkoušel znojemského brankáře Fučíka, jenž s pomocí obránců uhájil svoji branku. To však neplatilo vzápětí, když při vyloučení Marka Bira vyrovnal za domácí obránce Mario Altmann.

Znojmo vzápětí mohlo i prohrávat, jenže Philippe Lukase vychytal Fučík. Na to odpověděl první útok Orlů velkou šancí obránce Petra Šenkeříka z mezikruží.

Ve třinácté minutě linecký Dan DaSilva dokázal před brankou udělat otočku a pouze položený beton Fučíka a obranný zákrok Martina Bači zabránil brance.

Následovala potyčka bez rukavic, které se účastnil linecký Patrik Spannring a znojemský Csamango. Oba obdrželi tresty 2+10 minut.

V poslední minutě první třetiny dostalo Znojmo možnost přesilové hry a sedm sekund před jejím koncem přidal druhou branku hostů Martin Podešva. Ve skvělém výkonu pokračovali Orli i ve druhé třetině, kdy se brzy po jejím úvodu trefil Peter Pucher a po několika dalších šancích přidal čtvrtou branku Roman Tomas.

Krátce po polovině utkání ale snížil z rychlého protiútoku obránce Linze Sebastian Piche a zavelel k nevídanému obratu. V osmatřicáté minutě byl stav již pouze o jednu branku. Po špatné rozehrávce Znojma se k puku dostal Jason Ulmer a v úniku se nezmýlil.

Třetí třetina nakonec rozhodla, že se Orli vrátí bez bodů. Fučíka překonali ještě Andrew Kozek a Rob Hise. Trenér Znojma Jiří Režnar sice poté poslal do branky jedničku týmu Patrika Nechvátala, ale Znojemští vyrovnat nestačili a podlehli Linzi 4:5.

Orli jsou v tabulce čtvrtí a zítra doma přivítají vedoucí celek tabulky ze Salzburgu. Utkání začíná třicet minut po sedmnácté hodině a živý přenos přinese také sportovní kanál SPORT 5.

statistiky utkání

EHC Black Wings Linz – Orli Znojmo 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Altmann (Latendresse, Ulmer), 35. Piche (Hisey, Hofer), 38. Ulmer (McLean), 45. Kozek (DaSilva, Dorion), 46. Hisey (Hofer, Altmann) – 1. Číp (Tomas, Pucher), 20. Podešva (Štach, Fučík), 22. Pucher (Tomas, Číp), 29. Tomas (Číp)

Rozhodčí: Smetana, Trilar – Ettlmayr, Kaspar

Vyloučení: 6:5 + Spannring (LNZ) – Csamango (ZNO) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0