Utkání začalo minutou ticha za zemřelého exprezidenta Václava Havla. A jakoby smuteční akt poznamenal celé utkání. Zápas totiž začal hodně vlažně a na větší šanci museli fanoušci čekat poměrně dlouho. Z obou stran byla úvodní část duelu nevýrazná.

Když už se střelci obou týmů dostali do bezprostřední blízkosti branky, kralovali oba brankáři. Jak první třetina skončila, tak ta druhá začala. Jenže změna se nekonala. Oba celky jakoby byly tělem i duší u vánočního stromku.

Všechno změnila až poslední třetina, kdy se hned na jejím začátku Znojmo radovalo z branky. Radek Haman se po přihrávce Adama Havlíka vyřítil sám před jesenického brankáře a zakončil mezi betony.

„Bylo to pro nás těžké utkání, hlavně po psychické stránce. Jsem rád, že mi to tam spadlo zrovna v den narozenin,“ usmíval se útočník Radek Haman.

Orli se tak dostali do hubeného vedení. Vedoucí branka jim vlila krev do žil a na ledě jich bylo plno. Hosté ale dokázali o pár minut později vyrovnat, kdy se prosadil v přesilové hře Marjan Manfreda.

Najednou bylo na ledě hodně živo. Oba celky se snažily zvrátit skóre na svou stranu, ani jednomu se to však nepodařilo.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které vítěze nepoznalo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých domácích zaúřadovali a připsali si důležité vítězství 2:1.

Orli teď mají pár dní volno. Další utkání odehrají v pondělí, kdy se představí na ledě Fehérváru. Domácím fanouškům pak nabídnou svůj hokej ve středu. To se odehraje na znojemském zimním stadionu odložené utkání s Klagenfurtem.

Orli Znojmo – Jesenice 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Haman (Havlík), 65. Podešva – 49. Manfreda (Bercic) . Rozhodčí: Fajdiga, Smetana – Hofstätter, Siegel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2332.

Orli Znojmo: Kacetl – Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko – Danton, Šeda, Kanko – Podešva, Haman, Havlík – Lattner, Pucher, Staněk – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Říha, Trojan.

Jesenice: Krošelj – Magovac, Tavzelj, Grahut, Erman, Tosic, Rakovic – Bercic, Hafner, Manfreda – Pusa, Dolinsek, Bendik – Brus, Juliano, Zajsek – Sodja, Lahajnar, Hribljan.