Hosté se ujali vedení už vprvní přesilovce, kterou jim hlavní rozhodčí Minář nabídl. Běžela třetí minuta, když puk za záda znojemského gólmana Trvaje propasoval Bolf.

Vzávěru prvního dějství navíc mohly Budějovice zvýšit náskok na rozdíl dvou branek, ale jejich střelec mířil jen do tyče Trvajovy brány.

Ve druhé třetině diváci branku neviděli, stejně tak žádnou větší šanci na jedné nebo druhé straně. Jediným zaznamenáníhodným momentem tak byla dvaatřicátá minuta, kdy se na led skácel znojemský útočník Demel, kterého museli zledu odvést spoluhráči a který skončil vpéči lékařů.

Střelecký účet zápasu se tak rozšířil až vposlední dvacetiminutovce. Puk skončil vobou případech za zády znojemského gólmana. Nejprve zvýšil vdevětačtyřicáté minutě na 0:2 Hudec, poslední hřebíček do rakve znojemských hokejistů přidal necelé tři minuty před koncem Šimánek.

Znojmo mělo vposlední třetině jedinou velkou šanci, samostatný nájezd však nedokázal proměnit vbranku Erat.

Znojmo, které postrádá hned několik obránců, kteří jsou na marodce, tak podlehlo na domácím ledě Českým Budějovicím 0:3.

Statistika:

Branky a nahrávky: 3. Bolf (Veselý), 49. Hudec (Hübl), 58. Šimánek (Sailer). Rozhodčí: Minář - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2 361.

HC Znojemští orli: Trvaj - Jareš, Švrček, Bičánek, Chvátal, Tesařík, Kotaška - Erat, Dopita, Růžička - Plášek, Haman, Svoboda - Padělek, Beroun, Meidl - Selingr, Demel, Procházka.

HC MOUNTFIELD: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Novák, Bolf, Frolo, Mucha - Hudec, Hübl, Hřebejk - Kůrka, Mertl, Sailer - Veselý, Vak, Kotrla - Gulaš, Šimánek, Ferebauer.