Znojmo vbrance už třetí zápas po sobě postrádalo brankářskou jedničku Jiřího Trvaje, kterého tak musel opět zastoupit Jaroslav Kameš. Do sestavy se naopak vrátil uzdravený obránce Jan Švrček. Obranné řady vyztužila také další posila – Ondřej Kříž zOlomouce, který byl ve Znojmě na hostování u vzávěru loňské sezony.
Vdresu hostující Slavie byla naopak dvě jména, která se kdysi objevovala na znojemské soupisce. Útočník Igor Rataj a obránce Roman Němeček, který odešel do Slavie po skončení loňské sezony.
Zápas začali domácí hodně špatně. Slavia šla do vedení už na počátku třetí minuty, kdy rychlou souhru hostující pětky proměnil ve vedoucí gól Micka po asistenci Supa.
Druhou branku přidali Slávisté o necelé tři minuty později, a to vpočetní výhodě. Puk poslal za záda nepříliš jistého Kameše exznojemský Rataj – 0:2.
Orli pak promarnili přesilovku pět na tři, kterou si pokazili vlastním vyloučením.
První třetina přinesla vůbec hodně trestů, hlavní rozhodčí Jonák udělil celkem osm dvouminutových trestů.
Před začátkem druhé třetiny vypadlo vHostan Aréně osvětlení, a na začátek prostředního dějství se tak muselo asi deset minut čekat.
Poté se Orli snažili svýsledkem ještě něco udělat a snížit, avšak žádná akce k překonání Svobody vbrance Slavie nevedla.
Naopak, zdalšího zásahu do černého se radovali hosté. Ležícího Kameše překonal a na rozdíl tří branek zvýšil po Hruškově asistenci Tomica.
Úvod třetí třetiny připomínal začátek zápasu. Orli ho zaspali a Slavia je za to potrestala dalším gólem., jehož autorem se stal Hlavačka.
Znojmo však přece jen recept na Svobodu našlo. Kombinační akce zosmačtyřicáté minuty, kterou zakončil Erat, znamenala snížení stavu na 1:4.
Vzávěru utkání se Orli vzepjali ke strhujícímu finiši, který celému zápasu dodal dramatickou koncovku.
Ve vlastním oslabení ujeli osm minut před koncem zápasu Růžička sPláškem, který zaskočil Svobodu ve slávistické bráně.
Šokovaní Slávisté se za necelé dvě minuty dopustili další chyby ve hře a dovolili Znojmu přiblížit se na rozdíl jediné branky, když na 3:4 snížil matador znojemského týmu Radek Haman.
Závěrečný tlak Orlů však hostující tým ustál. Orli tak podlehli Slavii Praha 3:4.
Statistika:
Branky a nahrávky: 48. Erat (Růžička), 52. Plášek (Růžička), 54. Haman - 3. Micka (Sup), 5 Rataj (Kadlec), 37. Tomica (Hruška), 44. Hlavačka (Sloboda). Rozhodčí: Jonák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2900.
HC Znojemští Orli: Kameš - Tesařík, Jareš, Kříž, Mojžíš, Kotaška, Chvátal, Chmelíř - M. Růžička, Meidl, Demel - Padělek, R. Procházka, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Čachotský, Beroun. Trenéři: V. Sýkora a Hynek

HC Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Němeček, Drtina, Sloboda, Žižka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.