Při cestě za sedmou čtvrtfinálovou účastí se Orli střetnou s Dornbirnem, Grazem, Bolzanem, Fehérvárem a Villachem. „Máme před sebou velmi náročné zápasy. Bude to pro nás malé play-off. Pokud chceme postoupit do elitní osmičky, musíme sedmkrát zvítězit,“ uvedl útočník Jiří Beroun, který první střetnutí nadstavby vynechá kvůli zranění.

Zatímco proti Dornbirnu a Fehérváru letos Jihomoravané uspěli pouze jednou ze čtyř pokusů, Graz a Bolzano porazili dvakrát. S Villachem triumfovali dokonce ve třech případech. „Nedíváme se na to, kdo nám v sezoně herně seděl. Utkání v nadstavbě budou úplně jiná. Nemůžeme si dovolit žádný výpadek, což bude v naší situaci těžké. Musíme se o to porvat,“ burcoval znojemský kapitán.

Dosavadní prezident fotbalového klubu 1. SC Znojmo Ota Kohoutek se nově přesune do role čestného prezidenta.
Změny ve fotbalovém Znojmě: po 12 letech končí prezident, odchází kouč Balcárek

Ve 44 zápasech základní části si Orli připsali pouze 16 vítězství. Horší bilanci měli jen při premiérové účasti v soutěži EBEL před šesti lety, kdy urvali o dvě výhry méně.

Ve statistice vstřelených branek se navíc se 112 zásahy krčí na předposlední pozici před Fehérvárem. „V předešlých sezonách jsme dali v základní části třeba i 150 branek. Právě to nám letos chybí,“ litoval na klubovém webu Jan Lattner, který je s jedenadvaceti body nejproduktivnější obránce týmu.

Systém nadstavby
Body ze základní části se v nižší i vyšší nadstavbové skupině nulují. Lépe umístěné celky však získají bonusové body za umístění. Sedmý tým disponuje šesti body, osmý čtyřmi, devátý dvěma a desátý jedním bodem. Ve skupině se utká každý s každým doma i venku. Do play-off postupují dva nejlepší. 

Produktivitu mohou Znojemští vylepšit už dnes v utkání proti Dornbirnu, do které je z pozice trenéra povede sportovní manažer Rostislav Dočekal. Ten ve středu dočasně nahradil odvolaného trenéra Romana Šimíčka. „Zatím se pro nás nic nezměnilo. Aktuálně nemáme čas měnit herní systém. Někdy odvolání trenéra přinese impuls, uvidíme, jak to dopadne. Nadcházející víkend napoví, co bude dál. Když nezískáme body, je postup ztracený,“ řekl Beroun.

Oživit ofenzivu v nadstavbových bojích má kanadský útočník Ryan Olsen, který Orly posílil před dvěma týdny ze zámořské ECHL a ve čtyřech dosavadních střetnutích zaznamenal dva body za branku a asistenci.

Ze stejné soutěže přišel na jih Moravy i americký obránce Cody Corbett, který zasáhl do dvou duelů. „Kluci se musí zapracovat, hrají poprvé evropský hokej. Není to pro ně jednoduché. Doufám, že se nastartuje celý tým a nadstavbu zvládneme,“ povídal sedmatřicetiletý odchovanec Třebíče.

Před domácím publikem se Orli představí v neděli, kdy od půl šesté večer přivítají Bolzano. „Musíme do zápasů dát všechno, co umíme. Chceme ve Znojmě play-off a uděláme pro to maximum,“ hlásil útočník Radek Číp. 

Domácí utkání Orlů
4. 2. 17:30 Orli – Bolzano
10. 2. 17:30 Orli – Graz
23. 2. 18:30 Orli – Fehérvár
27. 2. 18:30 Orli – Villach
2. 3. 19:15 Orli – Dornbirn