Jak řekl útočník Orlů Radim Matuš, prohra přinesla zklamání. „Alespoň po jednom bodu jsme sahali a strašně jsme se nadřeli,“ hodnotil Matuš. I přes vyrovnanou hru na obou stranách vyšla první třetina derby lépe Vídeňanům. Během druhé dvacetiminutovky šli hosté do dvoubrankového náskoku, ovšem dvě minuty před odchodem do šaten vstřelil úvodní gól Orlů Aaron Berisha. V poslední části pak nejdříve snížil na 2:3 domácí Luciani, Rakušané však chvíli nato vpravili touš za záda Lassily. Orlům nepomohla ani hra bez brankáře v poslední minutě.

„Strašně dlouho jsme se dotahovali na soupeře. Když ten moment přišel, tak jsme za pár minut dostali odskakující gól. Tam už byla škoda power play. Buď to do branky spadne, nebo ne. Říkali jsme si, že vše musíme brát pozitivně a musíme se z toho oklepat,“ uzavřel Radim Matuš.

Znojemští sehrají o víkendu ještě jeden zápas. V neděli na domácím ledě uvítají o půl šesté večer celek Lince.

Orli Znojmo – Vídeň 2:3

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1. Branky a nahrávky: 38. Berisha (Sova, McRae), 52. Matuš (Luciani) – 7. Wall (Bauer), 25. Loney (Holzapfel), 54. Großlercher (Zalewski). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Fichtner, Smetana – Nemeth, Vaczi. Diváci: 3343.

Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Novák, McRae, Berisha – Bowles, Bartoš (A), Beránek – Oščádal, Češík, Mrázek. Trenér: Miroslav Fryčer.