„Klagenfurt předvádí v poslední době velmi dobré výkony. Zlepšili se ve všech směrech. My si ukazovali na trénincích něco z jejich zápasů a doufáme také, že nám pomůže náš nový brankář, kterého zcela určitě nasadíme," uvedl znojemský kouč Jiří Režnar.

I nadále se musí znojemský lodivod obejít bez použití obranné trojice Jakub Grof, Martin Bača, Aleš Sova a útočníka Pavla Rosy. Naopak menší zdravotní problémy zažehnal slovenský centr Branislav Rehuš, jenž chyběl na úterním tréninku. Do branky se poprvé postaví novic ve znojemském brankovišti Chris Holt, jenž nahradil slovenského gólmana Tomáše Tomka.

„Je to velmi zkušený brankář. Věříme, že s Patrikem Nechvátalem vytvoří dvojici, která pomůže splnit naše cíle v EBEL," řekl sportovní manažer Rostislav Dočekal.

V prvním letošním měření sil zvítězil rakouský celek na domácím ledě 4:1. Jediným gólem Znojma byla trefa univerzála Jana Lattnera.

V odvetě ve Znojmě se dlouho dařilo hostům, až minutu před koncem Orli snížili na rozdíl jediné branky, ale konec dlouhé vítězné šňůry to neodvrátilo.

Klagenfurt se po reprezentační pauze dostává do formy, kterou měl mít podle expertů celou dobu. Získal prozatím deset bodů, což je stejný počet, jako znojemské mužstvo. V tabulce však tým z Korutan ztrácí ze sedmé pozice na postupovou šestku pět bodů a nutně tak potřebuje další zisk.

„Poslední zápasy se Salzburgem i Linzem se nám vydařily. V Linzi jsme si navíc potřebovali vyřídit účty za prohru 0:9. I nadále ale potřebujeme stíhat nejlepší šestku," uvedl obránce Klagenfurtu Thomas Pöck.

Zápas začíná v Klagenfurtu dnes v 19.15. V neděli přivítají Orli od 17.30 poslední Lublaň.