Zda všechny tyto změny pomohou Orlům i nadále, se fanoušci přesvědčí už dnes, kdy do Znojma zavítá chorvatský KHL Medveščak ze Záhřebu. S ním se znojemští hokejisté utkali v premiérovém utkání EBEL a před šesti tisící diváky získali první bod. Chorvatům podlehli až po samostatných nájezdech.

Poprvé tak Orli změří síly se soupeřem, kterého znají. „Je lepší, když soupeře znáte. Záhřeb ale udělal velký pokrok ve své hře. V posledním zápase porazil Klagenfurt. Očekávám velice těžký zápas. Ze soupeře máme určitě respekt,“ prozradil trenér znojemských Orlů Martin Stloukal.

Znojemský kouč v předchozích zápasech zamíchal sestavou. Do brány poslal místo Ondřeje Kacetla Filipa Landsmana.

„Vítězná sestava se nemění, proti Záhřebu nastoupíme ve stejném složení. Několik drobných šrámů, které hráči mají, neukazuje na to, že by někdo z nich nemohl hrát,“ uvedl Stloukal.

Zatímco dřív dostávalo znojemské mužstvo hodně gólů, v posledních dvou utkáních to byly pouhé dvě branky. „Začali jsme hrát daleko zodpovědněji. Gólman dobře zachytal a má určitě velký podíl na tom, že jsme dostali tak málo branek,“ mínil obránce Lubomír Štach.

Znojemský obránce také přiblížil, co pro něj znamená nový herní styl, který je založený na celoplošném hokeji.

„Pro obránce je to jednodušší. Hrají totiž puk rychle od sebe. Akorát se musí víc bruslit. To nám ale nevadí. Myslím, že máme dobře bruslící tým,“ zhodnotil Štach.

Rakouská liga přitahuje ve Znojmě větší diváckou pozornost než loni první liga. Tehdy chodilo většinou kolem třinácti až patnácti stovek diváků. Nyní je běžná návštěva těsně nad dvěma tisíci. Utkání s Vídní ale přilákalo tři tisícovky hokejových fanoušků.

„Viděl jsem tři zápasy. Je to rychlejší, otevřenější hokej, pro diváka atraktivnější než první liga. Neřekl bych ale, že týmy v čele tabulky by mohly být i na čele české extraligy,“ zamyslel se bývalý extraligový hráč a nyní trenér Techniky Brno Roman Kaňkovský.

Orly dělí od Záhřebu dvě místa v tabulce a dva body. Znojmo je deváté a Záhřeb sedmý. Zápas začíná na znojemském zimním stadionu čtvrt hodiny po sedmé hodině večerní.