Pro znojemské hokejisty pokračuje druhý adventní víkend v náročném tempu. Během devětačtyřiceti hodin nastoupí na domácím ledě hned proti dvojici soupeřů. V pátek přicestují Žraloci z Innsbrucku a v sobotu premiérově letošní nováček EBEL ligy z italského Bolzana. V úterý pak na Orly čeká ještě prověrka s Klagenfurtem.

Nyní je na řadě ještě náročnější program, s tím rozdílem, že nastoupí ke třem zápasům během čtyř dnů, a to na domácím ledě. „Doma bereme jedině vítězství," tvrdí odhodlaně znojemský obránce Lubomír Štach.

V pátek se ve Znojmě představí outsider z Innsbrucku. Žraloci jsou v tabulce EBEL ligy ve spodních patrech a dokazuje to také jejich úterní domácí prohra s Villachem 3:9. V jeho sestavě lze nalézt zkušeného českého obránce Marka Malíka či slovenského forvarda Lukáše Juríka. Podle trenéra Orlů Jiřího Režnara přijede Innsbruck především bránit. „Innsbruck dostal v posledním zápase devět branek, tudíž zde budou soustředěně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků," sdělil Režnar.

V sestavě se již opět po zranění zad objeví zkušený slovenský útočník Znojma Peter Pucher, který je ikonou znojemského hokeje. V současné době uvažovalo vedení znojemských Orlů o jeho uvolnění. „Peter měl trochu problémy se zády, poté také s kondicí, a jelikož hrajeme styl, který mu příliš nesedí, uvažovali jsme o jeho měsíčním uvolnění do jiného klubu," sdělil Režnar. Podle trenéra si však Pucher naordinoval osobní trénink, a navíc také trénoval s juniorkou, což jej vrátilo zpět tam, kde jej vedení klubu potřebuje.

„Možnost jeho odchodu padla a zůstává hráčem Znojma," přiblížil stav znojemské ikony znojemský kouč Režnar.

Vedení také usilovně vyjednává o posílení kádru ve směru přesilových her, které se Orlům příliš nedaří.

V sobotu nastoupí Znojemští k dalšímu duelu a tentokrát se očekává mnohem silnější soupeř. Poprvé se ve Znojmě představí italské Bolzano s ex-znojemským Kimem Strömbergem a českým brankářem Jaroslavem Hüblem.

„Blížíme se do fáze, kdy musíme co nejvíce sbírat body a pokud chceme do první šestky, tak je třeba doma vyhrávat," přiblížil stav znojemský hráč Peter Pucher.

Bolzano hraje dobrou kombinační hru, má skvělé zakládání útoku a na to se znojemští hráči připravují.

Momentálně se Znojmo drží na šestém postupovém místě a na Klagenfurt, který je sedmý, má náskok tří bodů.

Proti Innsbrucku v pátek nastoupí Orli v půl sedmé večer na znojemském stadionu. Utkání s hosty z Bolzana zahájí rozhodčí hned zítra, tedy v sobotu v půl šesté.

MARTIN SMEJKAL