Klíčový moment pátého zápasu přišel v předposlední minutě, kdy Orlům vyšla přesilová hra. Puk se za záda hostujícího brankáře neúspěšně pokoušeli procpat Kanaďané Corey Trivino a Colton Yellow Horn, síť ale rozvlnil až Martin Podešva, který bekhendem zavěsil. Při linecké power play ještě pečetil domácí mečbol do odkryté branky čtvrtou trefou Roman Tomas.

Čtvrteční duel v Linci startuje ve čtvrt na osm večer.

Znojmo - Linec 4:2
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 1. Biro (Tomas, Pucher), 29. Trivino (Yellow Horn, Lattner), 59. Podešva (Trivino, Yellow Horn), 60. Tomas (Trivino, Yellow Horn) – 8. Spannring, 46. DaSilva (McLean). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Raković, Soos. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 3368. Stav série: 3:2.
Sestava Znojma: Lukáš – Biro, Bořuta, Šulák, Lakos, Stehlík, Lattner, Roupec – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Csamango.