Znojemským Orlům týmy z Vysočiny nesvědčí. Po středeční domácí porážce s Jihlavou neuspěli ani na ledě dalšího celku ze středu republiky, z Havlíčkova Brodu si nepřivezli ani bod. Orlům nevyšly především nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy si domácí Rebelové vytvořili rozhodující náskok. Utkání nakonec vyhráli domácí 5:2.

„Věděli jsme, že domácí jsou našimi sousedy v tabulce. Chtěli jsme hrát aktivněji, ale to se nám dařilo jen v úvodní třetině. Chtěli jsme v podobném trendu pokračovat i v dalších fázích zápasu, bohužel hned v úvodu druhé části jsme inkasovali druhý gól,“ nechal se slyšet trenér Znojma Karel Vaněk.

„Znojmo opravdu přijelo s aktivní hrou, byli jsme však na to připraveni. Na druhou stranu nás to prvních pět minut zaskočilo, nemohli jsme se dostat ke své hře, poté se hra vyrovnala. Utkání nakonec rozhodly nástupy do třetin,“ reagoval brodský šéf střídačky Petr Novák.

Zápas začal z obou stran velice opatrně. Na první branku se čekalo až na závěr úvodního dějství. Rebelové hráli přesilovou hru, znojemská obranná čtyřka dala za brankou více prostoru Svobodovi, ten vybruslil před Horčičku a otevřel skóre – 1:0.

Druhé dějství začalo pro hostující svěřence trenéra Jana Neliby doslova tragicky, po dvaatřiceti vteřinách napřáhl Holec, který napálil jen spojnici tyčí, ale puk se odrazil tak nešťastně, že od Pláška putoval do branky – 2:0. O chvíli později se radovali domácí potřetí. Vojtěch Němec se řídil radou, když nevíš, co s pukem, vystřel a zvýšil na rozdíl třech branek. Znojmo v tu dobu bylo úplně mimo tempo a mohlo být rádo, že Rebelové neutekli na větší brankový rozdíl. Jiskřičku naděje vykřesal pro hosty na konci druhé části Barus, který snížil na 3:1.

To však byla jen labutí píseň Orlů, protože opět zaspali nástup do třetí třetiny a tentokrát už po třiadvaceti vteřinách inkasovali počtvrté. Borovanského špatně pokryli znojemští obránci a ten lišácky dorazil do branky střelu Holce – 4:1. Pojistku domácího celku přidal ještě v 50. minutě Třetiny. Výsledek už jen kosmeticky Znojemští upravili tři vteřiny před závěrečnou sirénou, když Štach prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě.

Znojmu nevyšly především nástupy do třetin. „Je to vyloženě nesoustředěnost hráčů. Bohužel tam vymýšlejí složité věci, aby to rozehráli jednoduše. Volí složitější alternativu, propadnou a pak z toho padají góly,“ krčí rameny Vaněk. „Je to nekoncentrovanost, kluci jsou ještě asi jednou nohou v kabině,“ dodal. „Dva góly v první minutě ve druhé a třetí třetině tým uklidní. Už se potom hraje jinak. Utkání rozhodl gól na 4:1,“ ohlédl se za zápasem Novák.

HAVLÍČKŮV BROD – ZNOJMO 5:2

Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Pavlík, Voj. Němec), 21. Holec (Borovanský, Třetina), 25. Voj. Němec (Soldán), 41. Borovanský (Holec, Třetina), 50. Třetina (Holec, Ondráček) – 38. Barus (Jarůšek, Plášek), 60. Štach (Beroun, Hradecký). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Klimecký - Kašík, Poláček. Diváci: 800. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1.

Havlíčkův Brod: Suchan - Jebavý, Soldán, Horváth, Pavlík, Šulc, A. Jelínek, - Holec, Třetina, Borovanský - Endál, Knotek, Svoboda - Poletín, Stromko, Ondráček - Smith, Voj. Němec, Vrdlovec.
Znojmo: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David – Havlík, Barus, Plášek – Sedlák, Hradecký, Beroun – Staněk, Meidl, Jarůšek - Lattner.