Hosté přijeli do Kladna bez Dopity a tenhle stín na ně v první třetině mocně dolehl. Kladno je předčilo téměř ve všech činnostech a dalo také dva góly. První byl z kategorie výstavních, když v úniku dvou na jednoho servíroval M. Procházka Paterovi, ten mu ale kotouč vrátil úplně do prázdné. Druhý byl naopak trochu šťastný, kdy Novotný po buly rychle vypálil a Bělohlav tečoval puk přesně do Trvajovy šibenice.

Kladno mohlo vést ještě vyšší rozdílem, hlavně když k nepříčetnosti dohmaný Bičánek fauloval dvakrát Hornu a snažil se neúspěšně vypkrovokovat. Domácí hráli za jeho provinění čtyřminutovou přesilovku. Ovšem ani nová složení útočných formací neuspěla a početní převahu využili domácí až v závěru druhé části po další parádě Patery, jenž našel u tyčky volného Diviše. To už bylo v době, kdy se hra vyrovnala, první šance měli i Znojemští a za svou aktivitu byli odměněni v poslední vteřině druhé třetiny, kdy se trefil za záda bezmocně ležícího Kopřivy Exkladeňák Mrázek.

Orli tak dostali v poslední části šanci rozletět se na lepším výsledkem, jenže příliš toho nevyužili, i když pár nebezpečných momentů Kopřiva řešit musel. Odolal i v oslabeních za vyloučení Hájka a svůj tým dovedl po týdenní pauze z vítězství. V poslední vteřině ještě diváky pobavil Jiří Kuchler, který se popral s drsně napadajícím Václavem Meidlem a předvedl, že jeho návštěvy posilovny nejsou vůbec zbytečné. Na ledě však skončili oba borci.

Kladno – Znojmo 3:1

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0

Muž zápasu: Patera.

Kladno: Kopřiva – Hájek, Nádašdi, Pavlas, D. Růžička, Hořava, A. Novotný – Diviš, Patera, M. Procházka – Stieler, Kuchler, Bělohlav – Horna, Kalla, V. Novák – Valský, Čurilla, Tomajko.

Znojmo: Trvaj – Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Švrček, Chvátal, Mrázek, Štach – Selinger, Beroun, M. Růžička – Plášek, Haman, Erat – Svoboda, Meidl, Čachotský – Demel, R. Procházka, Kucharczyk.

Branky: 7. M. Procházka (Patera), 14. Bělohlav (A. Novotný, Kuchler), 35. Diviš (Patera, Nádašdi) – 40. Mrázek (Erat, Čachotský). Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2512.