Všechno jednou končí. A skončila i vítězná série Znojemských orlů. Včera podlehli Třinci 2:3 po samostatných nájezdech. Byla to první prohra po pěti vyhraných zápasech.

Zatímco všichni tři třinečtí střelci při samostatných nájezdech znojemského brankáře Trvaje překonali, Orli nevyužili ani jeden nájezd. Zuby si vylámali na náhradním gólmanovi Milanu Řehořovi, který naskočil na led až před nájezdy.

„Byla to chyba v komunikaci. Mysleli jsme si, že Martin Vojtek už toho má za celý zápas dost a nájezdy chytat nechce. Když se pak vše vyjasnilo, už jsme to nechali tak. A myslím, že jsme udělali dobře,“ usmíval se třinecký asistent Jiří Juřík. „Vojtka totiž určitě mělo Znojmo přečteného, kdežto Řehoř je v extraligových nájezdech úplný nováček,“ dodal na adresu gólmana, který o den dříve čelil útočníkům Komety Brno v dresu mateřské Jihlavy.

Znojmo v zápase dvakrát vedlo, Třinec však pokaždé dokázal vyrovnat. Na první trefu Růžičky odpověděl Balej, na druhý gól Meidla zase necelé čtyři minuty před koncem Moravec.

„Myslím, že na obou týmech byla znát únava. Když jsme dostali vyrovnávací gól, už jsme se nedokázali zvednout,“ líčil jeden ze znojemských střelců Václav Meidl. „Vždyť jsme odehráli čtyři zápasy v posledních osmi dnech. To se prostě muselo projevit. První třetinu jsme hráli dobře, ale pak jsme polevili,“ doplnil znojemský kouč Radim Rulík.

Znojmo prohrálo teprve podruhé z posledních devíti zápasů, pošesté v řadě bodovalo. Bod navíc v nájezdech se mu však získat nepodařilo. „Neznám tým, který by dokázal nájezdy vždycky vyhrát. Nám se to povedlo v Plzni i na Slavii a dneska jsme prostě neměli potřebné štěstí,“ dodal Rulík.

Znojmo – Třinec 2:3 SN

Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 0:0.

Muž zápasu: Řehoř.

Znojmo: Trvaj – Rýgl, Bičánek, Mojžíš, Švrček, Mrázek, Chvátal, od 41. Štach – M. Růžička, Dopita, Selingr – Erat, Haman, Plášek – J. Svoboda, Meidl, Čachotský – Kucharczyk, R. Procházka, Demel. Trenér: Rulík.

Třinec: Vojtek (66. Řehoř) – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec – Kanko, D. Moravec, V. Polák – Balej, Polanský, Kováčik – Tomík, Peterek, Martynek – Pánik, Hampl, J. Hašek. Trenér: Stavjaňa.

Branky a nahrávky: 10. M. Růžička (Plášek), 38. Meidl (Čachotský) – 21. Balej (Moravec), 57. Moravec (Vosátko), rozhodující nájezd Balej. Rozhodčí: Jeřábek – Guth, Křivský. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2035.