Padělek se ve čtvrtek objevil na prvním tréninku se svými novými spoluhráči v Metrostav Areně. „Hodně si od něj slibujeme. Věříme, že výrazně zkvalitní boleslavský útok, který je zatím naši slabinou,“ uvedl Jaromír Šindel, sportovní ředitel mladoboleslavského klubu.

Padělkův příchod do týmu letošního nováčka české nejvyšší soutěže proběhl rychle. O délce kontraktu však ještě úplně jasno není. „Smlouva zatím není podepsaná. Mělo by se však jednat minimálně o dvouletou smlouvu,“ doplnil Šindel.

Jihlavský rodák Padělek okusil poprvé extraligu právě v Dukle, odkud po sezoně 1999/2000 zamířil do Vítkovic. Tam působil až do ročníku 2003/2004, kdy se vrátil zpět do Jihlavy, aby pomohl tehdejšímu extraligovému nováčkovi. Osobní předpoklady splnil, byl tahounem mužstva, i tak ale Dukla sestoupila a Padělek odešel do Plzně. Roli střelce dokázal na západě Čech potvrdit, na ledě si rozuměl především s Jaroslavem Kracíkem. V polovině sezony 2006/2007 vyměnil Plzeň za Znojmo, kde odehrál i poslední dvě sezony. Těsně před startem tohoto ročníku však v týmu Orlů nečekaně skončil.