Zkušený třicetiletý gólman je jedna z devíti předsezoních posil mužstva. Změny v kádru z minulého týdne se ho netýkaly. Naopak na jihu Moravy skončili útočníci Petr Kalus a Nizozemec Kevin Bruijsten. „Je tu samozřejmě tlak na hráče i na celý realizační tým. Postihlo nás to, co většinu ostatních týmů po předchozím úspěchu. Sezonu jsme nezačali dobře, v kombinaci s účastí v Lize mistrů se s tím vším vyrovnáváme hůř," komentoval situaci sportovní manažer loni stříbrného družstva EBEL Rostislav Dočekal.

Orli se trápí v ofenzivě. Ze všech účastníků soutěže nastříleli nejméně branek, pouhých osm. Kalus a Bruij-sten v jihomoravském klubu při úvodních duelech ročníku nebodovali. Klub poukázal na svém webu, že se pohybovali také v záporných hodnotách v účasti na ledě při obdržených a vstřelených gólech. „Byla vize, o které jsme se bavili před sezonou, ale naplnila se jen v jednom přátelském zápase. Odsunuli mě poté do čtvrté pětky, která se na led nedostávala tak často. Navíc jsme se pořád točili, což mi nevyhovuje. Člověk už nevěděl, jestli hraje fotbal, nebo hokej," prohlásil Kalus pro Deník Rovnost.

Místo něj Orli posílil francouzský reprezentační forvard Teddy Da Costa a Znojmo se ještě poohlíží po další posile. „Určitě nás to mrzí. Nikdy není příjemná situace, když kluci opustí tým na začátku sezony. Výměny odpovídají tomu, jak vypadaly výkony," pokrčil rameny Schwarz.

Da Costa skóroval ihned po příchodu při domácí porážce 2:4 s Vídní. „Dobře bruslí a je silově připravený. Je to krátká doba, aby se něco hodnotilo, ale rozhodně jde o kvalitního hokejistu," povídal o novém kolegovi střelec vítězné branky 
z Grazu Peter Pucher.

Navázat na první plný bodový zisk mohou Orli 
v pátek v Dornbirnu a v sobotu v Innsbrucku.

Změny u Orlů

PROPUŠTĚNÍ:

· Petr Kalus (útočník): 
3 odehrané duely, o bodů, účast na ledě –6

· Kevin Bruijsten (útočník): 4, 0, –4

· Radek Výtisk (kondiční trenér)

POSILA:

· Teddy Da Costa (útočník): 2, 1 gól, –1

Pozn.: statistiky zahrnují utkání v EBEL