"V bezvědomí jsem byl asi pět minut a k sobě jsem přišel až na magnetické rezonanci. Nic jsem si nepamatoval. Prý jsem se ale asi stokrát ptal pořád na to samé. Kde to jsem, co tam dělám, kolik je hodin a podobně," řekl Platil, která sezonu zahájil v dresů Orlů Znojmo.

V nemocnici si poležel několik dní a momentálně už je doma. "Další dva tři týdny ale nesmím nic dělat. Mám zakázanou jakoukoliv fyzickou činnost. Je to klasický otřes mozku," uvedl osmadvacetiletý bek, který podobný stav už v minulosti zažil. "Poprvé před deseti lety. Tehdy jsem ale normálně dokončil střídání, odjel na střídačku a pak byl úplně mimo," přiznal Platil.

Pöysti dostal za faul na něj trest na pět minut a do konce utkání, Platil se však na soupeře nezlobí, ani mu nic nevyčítal. "Sešlo se tam několik náhod na jednou. Kdyby například náš brankář odehrál puk na druhou stranu, nebo jej útočník zbrzdil. On byl schovaný na našim hráčem a já jsem ho neviděl. A pak mě v plné rychlosti trefil," uvedl Platil, který ani netuší, zda utrpěl otřes mozku po zásahu Pöystiho nebo při nárazu na mantinel.

"Byla to smůla, ale takové věci se v hokeji stávají každý den. Nedá se s tím nic dělat. Já sám jsem takových ran rozdal spoustu," řekl smířlivě hráč, který má za sebou angažmá v extralize, nižší zámořské AHL, ruské superlize, KHL, v Německu nebo Slovensku.

Co dál?

Účastník světového šampionátu v roce 2007 tak momentálně neví, jaká bude jeho budoucnost. Ve finském klubu je na měsíční zkoušce, do jejího oficiálního konce však zřejmě již nestihne nastoupit. "Budeme se o tom bavit zřejmě až příští týden při reprezentační přestávce. Zatím mi jen řekli, že se mám dát zdravotně do pořádku. Možná tady skončím nebo budu pokračovat ve zkoušce," uvedl Platil.

Ve Finsku se přitom snažil oživit svou kariéru. "Dva roky jsem prakticky kvůli zranění ramene nehrál," podotkl. Na začátku sezony hájil barvy Znojma v mezinárodní rakouské lize EBEL, finská soutěž je ale mnohem kvalitnější. "Říkal jsem si, že pokud se chci dostat zpět na nějakou úroveň, musím do zahraničí. Tohle je pořádná hokejová šance, bohužel nezačala dobře," dodal Platil, který za Tampere před zraněním stihl odehrát jen tři zápasy.