Play off začalo! AvTřinci se do boje opostup mezi nejlepších osm týmu extraligy pustili hráči ipěstmi. Závěr první třetiny okořenila, po zákroku Bičánka na hlavu pronikajícího Polanského, hromadná bitka. Nejaktivněji si vní na domácí straně počínal Malec a na straně hostů Jaroslav Svoboda. „Nic si nepamatuji. Nechci se ktomu vyjadřovat,“ odmítl dotaz na bitku třinecký Tomáš Malec. „Musíte se podívat na video. Nic víc ktomu říkat nehodlám,“ dodal a zmizel zpět vkabině.

Do té doby se hrál tvrdý, ale férový zápas. Domácí šli během patnácti vteřin na přelomu 15.minuty do Moravcem a Skořepou dvoubrankového vedení a soupeře přehrávali.

Zklamání znepříznivého vývoje si tak hosté vybili po první siréně a zákroku Bičánka. Pěstní výměna se téměř přenesla až do kabin, protože bývalý hráč Třince Svoboda začal na Malce útočit ivprůchodu, kterým se jde do šatny. Chytil ho zezadu za krk a snažil se dořešit předešlý spor zledové plochy. Tam se strkanice naštěstí brzy uklidnila, ovšem Svoboda za nefér útok mimu hru vyfasoval od sudích trest ve hře a vdnešní odvetě bude chybět. „Reakce Jardy Svobody byla neadekvátní,“ zlobil se kouč Znojma Václav Sýkora. „Bude nám dnes chybět a navíc může dostat další trest,“dodal.

Utkání po první třetině skončilo také pro Slováky vtřineckém dresu Malce a Štefanku. Do sprch strestem na pět minut a do konce utkání šel iten, jenž vše vyprovokoval– znojemský Radim Bičánek. Tito tři ale mohou dnes vsérii předkola pokračovat. „Vyhráli jsme a to je důležité,“ dodalMalec.

Potyčka se ve druhé části přenesla ido hlediště, kde jakýsi neurvalec ztábora domácích fandů ukořistil znojemskou vlajku a dal se sní na útěk. Ovšem bravurní zákrok pořadatelů, mu jeho úmysl překazil a vlajka se vrátila na své místo. Bude tam idnes, kdy se hraje odveta.