Skvělé, plzeňský finiš pokračuje. V neděli hokejisté Lasselsbergeru sestřelili v domácím prostředí Znojemské orly 5:2, když v sezoně tohoto soka zdolali vůbec poprvé a po třetí výhře v řadě si zajistili účast minimálně v předkole play off.

Dvě kola před závěrem základní části je Plzeň osmá a aktuálně jedenácté České Budějovice ji už nemohou předstihnout. A žije i naděje, že modrobílí mohou dokonce ještě proniknout i do elitní šestky. „Jsme jistě v předkole, ale ještě není konec,“ bouřil v neděli útočník Martin Adamský.

K přemožení Znojma přispěl parádním gólem. V konci prostřední třetiny se protlačil přes znojemského Mojžíše a spanilou jízdu po levé straně k Trvajovi zakončil úspěšným blafákem. „Na zádech mi visel bek, takže střílet nešlo. Ani nevím, jak jsem ale puk potáhl do bekhendu,“ popisoval Adamský jak při signalizované výhodě zvýšil na 3:1.

Předtím se odvíjel celkem očekávaný scénář.

Předposlední Znojmo přitáhlo na západ s totální defenzivou a na Plzni bylo ji zlomit. Svůj úkol splnila, byť s dvěma zádrhely. Ten první přišel hned v páté minutě. Hrálo se sice hlavně před Trvajem, ale gól padl na opačné straně. Střelu Tesaříka od modré ztečoval do plzeňské sítě Erat.

Jenže pak Moravané přeháněli obranné zákroky a domácí v převaze o dva muže srovnali. Kotouč za čáru postrčil zblízka Dvořák. A v druhé třetině Vostřák svým prvním gólem po návratu do Plzně nasměroval tým k výhře. V polovině závěrečné části sice ještě Mojžíš v přesile čtyři na tři snížil na 2:3, ale vzápětí Tomas po excelentní kličkované Kracíka a Smrek v početní výhodě zpečetili úspěch Lasselsbergeru.

„Plzeň byla jasně lepší,“ uznal trenér hostů Radim Rulík. „Se Znojmem jsme měli nepříznivou bilanci a o to složitější bylo ten zápas zvládnout,“ zdůraznil plzeňský asistent Milan Razým. „Před námi jsou ještě dva zápasy, v Třinci a doma s Pardubicemi. V nich se popereme o co nejvyšší možnou pozici.“