Napravit si reputaci ze třech venkovních prohraných zápasů hodlají dnes znojemští Orli proti Fehérváru. Maďarům mají co oplácet. Hráli s nimi doma už ve třetím kole a soupeř si ze znojemského ledu odvezl výhru.

Znojmo z venku dovezlo jeden bod. „Ve Vídni jsme hráli dobře a měli jsme vyhrát. V Innsbrucku to bylo to samé a v Záhřebu jsme utkání mohli klidně zvládnout taky. Mohli jsme udělat šest bodů, kdybychom měli trochu více klidu v zakončení a proměňovali šance," konstatoval znojemský obránce Lubomír Štach.

Trenér Martin Stloukal viděl příčinu proher v psychickém opotřebení hráčů. „Na tréninku už to vypadalo lépe, mělo to větší jiskru než v posledních třech zápasech. Chci věřit, že jsme se z toho dostali. Trochu jsme přeházeli sestavu. Zapojili jsme nového hráče, jímž je finský obránce Vesa Kulmala," sdělil kouč.

Finský hráč je ve Znojmě na měsíční zkoušce. Na tréninku hrál ve dvojici s Burke Henrym. „Má dobré statistiky, dává hodně gólů a přihrávek. Je to tvořivý hráč, který nám chyběl do přesilovek. Nejsem vůbec spokojený s hrou Bořuty a Stehlíka, tak i z toho důvodu jsme se rozhodli angažovat tohoto hráče, abychom zvýšili konkurenci. Navíc nám v kádru chybí Škadra se Sovou, tak nás post obránce momentálně hodně tlačí. Přemýšleli jsme o tomto finském hráči delší dobu, nakonec pod tlakem okolností jsme se ho rozhodli vzít na měsíc na zkoušku," přiblížil Stloukal.

Fehérvár je nebezpečný především v přesilových hrách. „Budeme muset hrát trpělivě, protože přijedou bránit a nám to moc nevyhovuje. Zase se vrátím k tomu zakončení. Musíme konečně proměnit šance, které přijdou. To nás v posledních zápasech stálo body. Také je potřeba, abychom se vyvarovali vyllučování, protože Fehérvár má výborné přesilovky," je si vědom Štach.

Maďarské mužstvo vede ve Znojmě dobře známý Jan Neliba, který vedl Orly v první lize. „Těžko říct, jestli jim trenér Neliba naordinoval něco nového. Pořád jim jdou ale skvěle přesilovky. Navíc teď vyhráli vysoko s Linzem a v Lublani," zamyslel se znojemský bek.

Po zápase se Záhřebem přibyl ke zraněnému Martinu Škadrovi a Aleši Sovovi také Ondřej Fiala, který si poranil koleno.

Poslední domácí utkání před desetidenní přestávkou začíná dnes na znojemském zimním stadionu čtvrt hodinu po sedmé hodině večer.