Hosté na jihu Moravy uspěli i díky brankám Daniela Ministra a beka Tadeáše Talafy.

Ve Znojmě po další ztrátě zavládlo velké zklamání.

„Věděli jsme, že Přerov poslední zápasy praktikuje urputnou obranu, což se potvrdilo. Bohužel utkání poznamenala naše chyba hned na začátku. Celou první třetinu jsme byli nervózní. Po zbytek zápasu jsme nenašli recept na přerovskou defenzívu a brankáře. Scházelo nám více zarputilosti, možná i troška štěstí. Soupeř dal dva góly, my žádný a odváží si zasloužené vítězství,“ uvedl kouč Orlů Václav Baďouček.

Jeho tým padl potřetí za sebou a na chvostu ztrácí s jedním zápasem k dobru tři body.

„Asi bych lhal, kdybych řekl, že ostatní výsledky nesledujeme, ale v první řadě se musíme soustředit na sebe. Pořád je ještě dost zápasů, abychom si to zvládli uhrát sami,“ věří Baďouček.

Ve Znojmě řeší i možné posílení týmu. Najít ideálního hokejistu za přijatelnou cenu je však nyní velmi složité. „V tuto chvíli je trh tak přebraný, že dalšího hráče asi nenajdeme. Možná přivedeme ještě někoho formou střídavých startů, případně mužstvo nějak oživíme,“ přemítá Baďouček.

Ve Znojmě se o víkendu uskutečnil Nevoga Cup 2024. Turnaj byl určen nejmenším hokejistům.
Podívejte se: Znojmo hostilo velký turnaj hokejových nadějí. Vyhrál každý!

Zatímco Znojmo je poslední, Zubři natáhli vítěznou sérii na pět utkání a upevnili si devátou pozici. „Všechno nám vyšlo podle plánu,“ mnul si ruce přerovský kouč Michal Mikeska.

Svěřence po perfektně odmakaném duelu chválil. Spokojený byl především s precizní defenzivou. „Momentálně jsme natolik sebevědomí, že jsme věřili, že si tento výsledek dokážeme pohlídat. Druhou i třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře. Znojmo má velmi dobré hráče a skvělé individuality. To se potvrdilo v přesilové hře, ale naštěstí jsme jim poskytli jen jednu a dokázali ji ubránit. Věděli jsme, že musíme dobře bránit a mít dobrý pohyb, aby nás soupeř nepřebruslil. Takové dobré hráče sice nejde ubránit celých šedesát minut, ale proto nám v bráně stojí skvělý gólman a všechno dohromady dává dobré výsledky,“ prohlásil Mikeska.

Výhrady měl pouze k úvodní části. „V první třetině byli lepší domácí. Na náš vkus měli i hodně šancí,“ říká Mikeska.

Hostům k úspěchu pomohla i změna taktiky. „Od druhé třetiny jsme měli i my více šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Přesto jsme měli po dvou třetinách náskok 2:0,“ uvedl.

Bleskové vedení hostům tentokrát zařídil Daniel Ministr, který dobře napadal na modré čáře, díky čemuž se po pasu Indráka vydal sám na Groha a už ve druhé minutě skóroval.

Tadeáš Talafa je po přesunu ze Zlína ve velké pohodě, což demonstroval ve druhé třetině, kdy dal Přerovanům střelou od modré čáry větší klid na hokejky.

Znojemští hokejisté se pokusí pondělní nezdar odčinit ve středu ve Zlíně.

Chance liga, 41. kolo -
HC LERAM ORLI ZNOJMO – HC ZUBR PŘEROV 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 2. D. Indrák, 25. Talafa. Rozhodčí: Bejček, Hucl - Dědek, Pěkný. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1390.
Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), Vala – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš (A) – Sklenář, Čermák, L. Adá
Přerov: Postava – Zeleňák, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – Mácha, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Nemec, Dobša.