„Je už taková tradice. Turnaj pro tuto věkovou kategorii, která nehraje klasické mistrovské zápasy, vždycky v lednu pořádáme více než pět let. Nehraje se na výsledky, ale hlavně pro radost. Chceme, aby kluci a holky měli motivaci a vyzkoušeli si i věci, které běžně na tréninku nemohou,“ uvedl hlavní trenér přípravek pořádajícího týmu HC Orli Znojmo Jan Vlašín.

S výkony, přístupem i herním projevem svých svěřenců byl maximálně spokojený. „Turnaj naplnil naše očekávání. Děti nabraly prvotní zkušenosti, užily si zápasovou atmosféru. Opravdu se s tím popasovaly velmi dobře. V jejich hře byla vidět radost, nadšení, v každém utkání se opravdu snažily, hrály na hranici svých možností,“ vyzdvihuje Vlašín.

„Účast na akci je povzbuzením a motivací do dalšího tréninkového procesu. V této kategorii se zaměřujeme především na bruslení, všechno děláme zábavnou formou, aby děti získaly základní dovednosti, které budu později rozvíjet v dalších letech,“ přidává.

Hokejoví Orli Znojmo (v bílém) podlehli ve 40 kole Chance Ligy týmu Dukly Jihlava 3:2.
Bodovou sérii Znojma ukončila Jihlava. Orli od ní dostali šestku

Celkem se na Nevoga Cupu představily naděje z osmi klubů. Každý ale vyslal do boje dva týmy. „Hrálo se ve dvou kategoriích. Ve skupině A byli hráči ročníku 2017, ve skupině B ještě mladší kluci,“ informuje Vlašín.

Kromě domácího Znojma cenné zkušenosti sbírali také malí hokejisté Komety Brno, Dukly Jihlava, Břeclavi, Přerova, Náměště nad Oslavou, slovenské Trnavy a rakouského týmu Vídeň Capitals.

„Každý celek odehrál čtyři utkání, pokaždé byli vyhlášeni nejlepší hráči. Vítězové ale byli nakonec všichni, protože jsme nehráli na výsledky, konečné umístění,“ upozorňuje Vlašín.