Devět sekund před koncem přidal pojistku do prázdné branky Tomáš Svoboda.

„Jsme rádi, že se vyrovnané utkání obrátilo v náš prospěch a bereme tři body. Fanoušci dokázali vytvořit nádherou atmosféru. Přesně tohle ti hráči potřebují. Jsme rádi, že nám naši fanoušci stále zachovávají přízeň a podporují nás,“ prohlásil trenér Znojma Václav Baďouček.

S první třetinou ale spokojený nebyl. „Bylo znát, že se týden nehrálo. Neměli jsme dobrý pohyb a útok na bránu. Po první třetině jsme si řekli pár věcí a myslím si, že se naše hra výrazně zlepšila,“ míní Baďouček,

Gólem se uvedl v dresu Znojma také obránce Daniel Bukač, který přišel z Pardubic B. Naopak chyběl ještě dvacetiletý slovenský útočník Kevin Horváth, který bude ve Znojmě působit na střídavý start z Komety Brno a dosud v první lize vypomáhal právě Třebíči.

„Momentálně žádné další změny v kádru nechystáme. Teď potřebujeme, aby se hráči sehráli a podávali stabilní výkony,“ říká Baďouček.

Majitel Orlů Znojmo Pavel Ohera.
Poprask při derby. Majitel Orlů urážel rozhodčí, na památku rozdal slepecké hole

Za Horáckou Slavii dvakrát skóroval kapitán Ladislav Bittner, porážku hostů ale neodvrátil.

„Utkání bylo velmi vyrovnané. Oba týmy cítily, že každé vyloučení může hrát nějakou roli, a proto se hrál slušný hokej. V první třetině jsme měli odskočit na více než jednobrankový náskok, protože jsme tam měli hodně šancí. Ve druhé třetině Znojmo zápas otočilo díky našim chybám. Byli jsme rádi, že jsme ještě do konce třetiny dokázali v přesilovce vyrovnat. Ve třetí třetiny jsme zvládli přečkat dvě oslabení, ale díky tomu jsme se zároveň připravili o čas a síly na útok. Potom domácí dokázali vstřelit gól, který rozhodl utkání,“ hodnotil vypjatý duel kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Ve Znojmě zavládla po vydřeném triumfu nad rivalem obrovská euforie, předtím to ale na ledě, v hledišti i v útrobách stadionu vřelo.

Ve třetí třetině musel být zápas dokonce na chvíli přerušený kvůli nepokojům na tribunách, velké věci se ale děly hlavně během druhé přestávky…

„Po skončení druhé třetiny došlo na domácí střídačce k incidentu ze strany osoby, která se označila za majitele klubu,“ uvedli do poznámek oficiálního zápisu o utkání hlavní rozhodčí Daniel Jechoutek a Jakub Valenta.

Robert Havlát ve Znojmě končí.
Zemětřesení u Orlů pokračuje. Končí Havlát, jistotu nemají ani další

„Já tady ten večírek platím, ty bu*erante!“ napadl slovně domácí boss Pavel Ohera jednoho z nich a následně počastoval i jeho kolegy, včetně čárových Romana Komínka a Davida Otáhala, několika peprnými výrazy.

Tím celý incident neskončil. „Tento muž pak v průběhu přestávky otevřel dveře od kabiny rozhodčích a vhodil do ní čtyři slepecké hole. Poté je opřel vedle dveří s komentářem: To máte na památku, vy blbečci,“ popsali sudí.

Ohera později přiznal, že mu ruply nervy a nechal se unést. S výkony rozhodčích ale v této sezoně Chance ligy spokojený není.

Nyní může očekávat trest.