Se Znojmem jste se dohodl minulý týden, většina týmů má přitom kádry hotové od června. Nebyl jste nervozní z toho, že stále nemáte angažmá?

Vůbec ne. Minulou sezonu jsem začal až v říjnu. Jako mladší bych možná už trochu nejistý byl, několik posledních roků jsem už ale zvyklý připravovat se sám.

Letní přípravu vám chystá kondiční trenér, nebo už si ji skládáte jen z vlastních zkušeností?

Mám trenéra, který mi dělá tréninkový plán. Připravuji se s několika dalšími hokejisty, takže se nenudím. Každý z nás ví, co potřebuje, a na tom pracuje.

Nakonec jste se domluvil se Znojmem. Co pro něj rozhodlo?

Se sportovním manažerem Dočekalem jsem byl v kontaktu už delší dobu. Mezinárodní soutěž EBEL jsem už chvíli hrál předminulou sezonu, kterou jsem končil v Medveščaku Záhřeb. A líbila se mi. Znojmo je český tým a já jsem tady strávil dost sezon. Na návrat do České republiky se těším, i pro rodinu to je nejlepší řešení.

Medveščak v další sezoně přešel do KHL. Nedostal jste nabídku si tuto ligu v jeho dresu zkusit?

Změnilo se celé vedení klubu a nastavilo jinou koncepci. Vzniklo tam vlastně mužstvo z Kanaďanů a Američanů. Takže pro mě neměli místo.

Je podle vás EBEL kvalitnější, než slovenská extraliga?

To se těžko porovnává. V EBEL hraje hodně hokejistů ze zámoří a je to úplně jiný styl. Slovenská extraliga se víc podobá té české, je techničtější. EBEL je hlavně o bruslení a důrazu.

Znojmo na jaře přivedlo jiného střelce Davida Hrušku, který ale nakonec rychle odešel do Karlových Varů. Vnímáte, že ho máte nahradit?

Určitě. Když jsem se bavil s manažerem, tak jsem pochopil, že kdyby David neneodešel, já asi ve Znojmě nejsem. Kdyby zůstal, nemělo Znojmo potřebu hledat dalšího střelce, který drží hokejku na pravou stranu.

Hruška dal nakonec přednost extraligovým Karlovým Varům. Vy jste měl nějaké nabídky z nejvyšší soutěže?

Z české ne. Kontaktovalo mě pár zahraničních klubů, všechny ale z dost vzdálených zemí. Tam se mi už nechtělo. Takže jsem zvolil nejlepší variantu a jsem ve Znojmě.

V extralize jste hrál za Třinec, Vítkovice, Plzeň, Mladou Boleslav a Litvínov. Na které angažmá vzpomínáte nejraději?

Asi hned na to první v Třinci. Začínal jsem v něm a odehrál nejvíc sezon. S Vítkovicemi jsem zase získal stříbro, to bylo taky fajn. Ale všude, kde jsem hrál, se o mě dobře starali a nikde jsem neměl problém. Na žádný z českých týmů, ve kterých jsem hrál, si nemůžu stěžovat.

Jste už šestý Slovák na soupisce Orlů. Vnímáte, že se ve Znojmě tvoří taková kolonie?

Osobně vlastně neznám moc z těch slovenských hráčů ve Znojmě. Většina Slováků je tady mladších, dlouhé roky znám vlastně jen Petera Puchera. Tímto směrem jsem ale při hledání angažmá neuvažoval. V kabině nevnímám, jestli je někdo Čech, nebo Slovák. Všichni jsou spoluhráči a jsme jeden tým.

Znojmo ve třech sezonách v EBEL pokaždé postoupilo do play off a vypadlo hned v prvním kole. Cítíte v klubu, že už chce prorazit i v play off a udělat větší úspěch?

Určitě. Je pravda, že play off zatím Znojmu nevychází. Ale když se dívám na kádr, tak věřím, že letos se nám může podařit to zlomit. Přišli dobří hráči, kteří doplní už silný tým. Když budeme tvrdě pracovat a makat na sobě, můžeme dosáhnout na větší úspěch.

Klub kromě vás přivedl i další zkušeného střelce Pavla Rosu. Těšíte se na vzájemný střelecký souboj?

S Pavlem se vůbec neporovnávám, to je velice kvalitní hokejista. A určitě nemám v plánu se s ním přetahovat, kdo dá víc gólů. Když mi to moc nebude padat a on bude dávat dvě branky za zápas, díky kterým zvítězíme, tak budu jedině rád.

Vedení klubu od vás ale góly určitě očekává. Přivedlo vás jako střelce.

Samozřejmě. Nepřišel jsem jako hráč do obrany a na oslabení. Počítají se mnou do přesilovek, ve kterých mám za úkol dávat góly. Chci tyto požadavky co nejvíc naplnit. Vím,že góly dávat umím a chci jejich pomocí přispět týmu k co nejlepším výsledkům.

Do sezony vstoupíte na nově zrekonstruovaném stadionu. Může být lepší zázemí výhoda?

Asi ano. Pamatuji si znojemský zimák z doby, kdy jsem sem jezdil s extraligovými týmy. Vždycky se mi líbil. Teď bude o něco modernější. Těším se, až si na něm zahraju.

DAVID NEKVINDA