Naděje znojemských hokejistů na postup do play off dostala velké trhliny. V zápase 43. kola podlehli Pardubicím 2:4 a zůstali dvanáctí. Na desátou příčku, znamenající účast v předkole play off, ztrácí Orli už šest bodů.

„Není to nic příjemného. Přesto věřím, že v sobě kluci ještě najdou sílu a že nějaké body získáme. Výkony jsou dobré, ale chybí nám i dobré výsledky,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

Znojmo v neděli Pardubice po většinu zápasu přehrávalo. Vytěžilo z toho ale jen dvě trefy. „Nedokázali jsme najít recept na výborného Růžičku. Nesmí nás to ale srazit, musíme bojovat dál,“ dodal Baďouček.

Právě mladý brankář Martin Růžička byl hlavním strůjcem pardubického vítězství. Domácí na něj vyslali 49 střel. „Chytal fakt dobře. Ale je to hlavně naše vina, určitě jsme měli dát víc gólů,“ povzdechl si znojemský útočník Karel Plášek, který hrál svůj jubilejní pětistý zápas v dresu Znojma.

Orli díky Meidlovi a Eratovi dvakrát vedli, náskok však nedokázali udržet. V závěrečných deseti minutách dokázali Východočeši třemi góly zápas dokonale otočit. „Začali jsme špatně, přehrávali nás. Ale řekli jsme si, že do toho ještě půjdeme naplno, že nemáme co ztratit. Vydali jsme se ze všech sil a vyplatilo se to. Tři body ze Znojma jsou zlaté,“ pochvaloval si pardubický útočník Tomáš Divíšek.

Ten byl strůjcem rozhodujícího gólu. Za nerozhodného stavu mělo Znojmo přesilovku, a hned po jejím skončení se puk dostal k Divíškovi, jenž se vracel do hry. Brejk tří na jednoho zakončil přesnou střelou Cetkovský. „Parádně to trefil, byla to pěkná kombinace. Ale moje zásluha to moc nebyla,“ uvedl Divíšek.

Znojemští se nyní musí koukat i pod sebe. Na České Budějovice mají už jen bod k dobru, na poslední Mladou Boleslav čtyři. „Samozřejmě se musíme dívat i dolů. Ale pořád věříme, že můžeme bojovat o postup,“ uvedl útočník Orlů Tomáš Čachotský.