Orli inkasovali už v sedmé minutě z hole Bjorkstranda a ve druhém dějství domácí odskočili na rozdíl dvou gólů. Poslední dvacetiminutovku pak Znojemští opanovali, ale ani hra bez brankáře jim vytoužené tři body nepřinesla. Jelikož hokejisté Grazu porazili včera Linec, tak celek z města nad řekou Dyjí ztrácí po utkání s Villachem pět bodů, aby se probojoval do elitní pětice. Nyní drží v soutěžním žebříčku osmé místo.

Borci třetiligového Znojma (v černém) sehráli v sobotu druhý přípravný zápas před startem jarní části sezony. Na pažitu Hodonína remizovali s domácími 3:3.
Znojmo zkoušelo posily. Náskok z prvního poločasu ztratilo po prostřídání

O víkendu pak čekají znojemské hokejisty poslední zápasy základní části. Nejdříve Orli uvítají doma v pátek od čtvrt na osm večer mančaft Grazu, o dva dny později zajíždí Jihomoravané na led italského Bolzana.

Villach - Orli Znojmo 4:3
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2. Branky a nahrávky: 17. Bjorkstrand (Pollastrone, Reid), 22. Fraser (Reid, Schmidt), 30. Pollastrone (Fraser), 41. Bacher (Lahti) – 28. Kosnar (Bowles, Čermák), 44. McRae (Čermák, Flick), 58. Stehlík (Bořuta, Luciani). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Sewell, Zrnić – Nothegger, Rieckenr. Diváci: 2701.