V kabině se v tomto týdnu hlásila jedna z hlavních letních akvizic Tomáš Svoboda. Nejlepší střelec play-off v dresu brněnské Komety v roce 2012 touží ve Znojmě získat novou chuť do hokeje po nevyvedeném angažmá v Chomutově. „Věříme, že se časem stane lídrem týmu na ledě i v kabině a přispěje svými zkušenostmi celému družstvu. Co je pro nás obzvlášť důležité, je to, že chtěl hrát za Znojmo,“ vyprávěl pro klubový web trenér a sportovní manažer družstva Miroslav Fryčer.

Klub už ohlásil také jména třech zámořských posil. Šestadvacetiletý kanadský obránce Kevin Tansey hrál ještě minulý týden finále třetí nejvyšší americké soutěže ECHL v dresu Toleda, o dva roky mladší kanadský útočník Parker Bowles v uplynulém ročníku sázel body v norském Lillehameru. Nejzvučnější jméno ze třech zámořských posil má útočník Philip McRae, který si zahrál v patnácti zápasech NHL za St. Louis a je také juniorský světový šampion. „Chceme ho jako prvního centra. Je to zkušený hokejista. K jeho přednostem patří i vhazování, což je náš problém,“ uvedl Fryčer.

Uprostřed každoročních změn ovšem v kabině Orlů zůstávají některé stálice. Tou největší je kapitán David Bartoš, který načne desátou sezonu v A mužstvu Znojma. „Jsem tady spokojený, a i když se občas nějaká nabídka mihne, nikam nespěchám. Letní přípravu beru jako součást sezony a nijak mi nevadí,“ řekl Deníku Rovnost Bartoš.

Nové akvizice:
Tomáš Svoboda
Philip McRae
Kevin Tansey
Parker Bowles
Antonín Bořuta
Petr Beránek
Dominik Groh
Ondřej Mikliš
Matěj Češík

S týmem má za sebou týdenní soustředění v Kopřivné v Jeseníkách, kde šlo také o seznámení a stmelení nově se rýsujícího kolektivu. „Při letní přípravě je třeba taky víc prostoru na zábavu a vtípky,“ líčil jeden z lídrů týmu.

Zámořští hráči se připojí až do přípravy na ledě. „Je pravda, že se každý rok kádr dost mění a není to moc obvyklé. Ale právě proto už jsme si zvykli vždy na nové zahraniční hráče a snažíme se jim v začátcích pomoct. Vždy se nabídneme, jestli nepotřebují s něčím pomoct. S angličtinou nikdo problém nemá,“ prohlásil Bartoš.

Kromě zahraničních akvizic, které se mají zařadit mezi opory týmu, se Orli rozhodli také investovat do mládí. Ve větší příležitost věří dvacetiletý zadák Adam Jonáš. „Na sezonu se těším strašně moc. Na tuto šanci jsem čekal odmalička. Kvůli tomu jsem trénoval a vstával na tréninky,“ uvedl obránce, který za A tým naskočil do sedmi klání.