Bývalý boss znojemského hokeje Jaroslav Vlasák se v uplynulých dnech dohodl s brněnskou Kometou na prodeji práv pro extraligu.

I přesto, že se Vlasák chtěl od znojemského hokeje distancovat, určitou roli v něm hrát bude. „Po mnoha jednáních jsme se dohodli, i vzhledem k apelu majitele Komety Libora Zábranského, že práva pro první ligu budu vlastnit já. Budu je tak pronajímat znojemskému hokeji, aby mohl v této soutěži figurovat,“ řekl Vlasák, který stál za rozkvětem znojemského hokeje v posledních letech.

Tento pronájem práv by ale neměl být věčný. „Než klub práva pro první ligu odkoupí, bude je mít v držení Jaroslav Vlasák, a to z prostého důvodu. Chceme klub nejdříve stabilizovat,“ odůvodnil obchodní manažer klubu Roman Kaňkovský. Provizorium by mělo trvat zhruba dva roky.

Co se týče strategie klubu a jeho cílů, má nové vedení hokeje také jasno. Více příležitosti by měli dostat znojemští odchovanci. A to zejména ti, co vyjdou z mládeže, ale i hokejisté, kteří zamířili do jiných klubů. „Jenom s vlastními hráči taková soutěž hrát nejde, takže je třeba počítat i s hráči z jiných klubů,“ upřesnil Kaňkovský.

Co se nezmění by ale podle slov nového vedení měla být image klubu. I nový název bude vycházet z toho tradičního. „Možná budou lehké změny, ale budeme se stále opírat o orlí křídla,“ prozradil Kaňkovský.

Extraliga ve Znojmě stála klub zhruba padesát milionů korun. Rozpočet pro první ligu se bude pohybovat kolem osmnácti milionů.

„O ten se postarají výhradně znojemští sponzoři. Jsou to ti, kteří hokej podporovali už v extralize. Za penězi ale nic nehledejme. Můžeme být rádi, že jsme se vůbec shodli, že hokej ve Znojmě budeme podporovat, což se nám podařilo až na třetím vzájemném setkání. Předtím to totiž vypadalo s místním sportem číslo jedna hodně bledě,“ vysvětlil zástupce sponzorů Stanislav Hahn.

Znojmo pak přidá peníze ze svého rozpočtu. Městská finanční injekce by ale neměla přesáhnout šest miliónů.

„Hokeji pomůžeme formou příspěvku z městské kasy. Nicméně všechno teprve musí projít zastupitelstvem. Budu navrhovat polovinu toho, co město dávalo na extraligu, což dělá zhruba čtyři miliony plus klasická náhrada za náklady na ledovou plochu,“ upřesnil starosta města Petr Nezveda.