Znojmo zatím ztrácí na dvě postupová místa jen dva body. A mohlo ještě být o bod veselejší. Jenomže v Grazu přišlo o nadějný dvougólový náskok sedm minut před koncem. „Přitom do té doby jsme soupeři nic nedovolili. Získali jsme bod, ale domů jsme jeli docela naštvaní. Mohlo to být lepší,“ povídal znojemský útočník Aleš Staněk, který přitom hned po pár sekundách nahrával Kanaďanovi Dantonovi na první branku zápasu.

Jenomže mezi 54. a 57. minutou Rakušané srovnali. V prodloužení se pak radovali. „I tak jsem zatím spokojení. Máme pět bodů ze tří zápasů. Už se ale hlavně soustředíme na zápas s Vídní. Ten bude nesmírně důležitý,“ podotkl obránce Orlů Lubomír Štach.

Úterní soupeř Znojma v předchozích šesti sezonách vždy dokráčel do semifinále ligy. Tentokrát se nachází na stejné pozici jako jihomoravský nováček. Vídeňská hala Alberta Schultze se musí připravit na tuhý boj. „Když pokryjeme první lajnu Capitals, můžeme uspět. S jejich dalšími řadami se klidně můžeme rovnat,“ přemítal pětadvacetiletý obránce.

Září první útok

Střílení gólů v poslední době závisí především na elitní řadě Znojma ve složení Danton – Haman – Staněk. Přitom někdejší prvoligová opora Komety začínala sezonu na hostování v druholigové Břeclavi. Teď Staněk těží ze spolupráce se známým Kanaďanem. „Vyniká v agresivitě a dohrává souboje. Já potom můžu sbírat puky. Jenom nám vždy trochu déle trvá, než se domluvíme. S angličtinou jsem trochu na štíru,“ přiznal devětadvacetiletý útočník.

Teď se těší na další nadstavbové boje. Podle jejich účastníků jsou odlišné od těch ze základní části. „Všichni se snaží hrát ze zabezpečené obrany, dávají si pozor. Ale i když se hraje defenzivněji, divákům se takový hokej musí líbit. Nechybějí ani šarvátky,“ prohlásil Štach.

Klíčem k úspěchu je podle něj první branka. „I když jsme Jesenici porazili 4:1, tak to bylo právě o úvodní brance,“ dodal odchovanec vsetínské hokejové školy. Znojmu by se úvodní trefa v síti Vídně hodila. Zatím totiž marně čeká na skalp Capitals. Prohrálo čtyřikrát, z toho dvakrát v prodloužení. Diváci se ale těší. Podle statistiky je v duelu čeká přes pět branek.