Jste hráč s nejvíc zápasy v historii znojemských Orlů. Jak vám to zní?

Příliš jsem to nesledoval, ale asi to znamená, že už jsem celkem starý. (směje se) Samozřejmě je to zajímavá informace a pěkné číslo, ale příliš to neřeším. Jde to mimo mě. Hlavně, že hrajeme jako tým dobře, slouží mi zdraví a můj hokej je nějak k světu.

Radek Haman, který před vámi držel rekord, prohlásil, že vám ho přeje a ani ho nepřekvapuje, že jste ho překonal zrovna vy.

Tak to mockrát děkuju na dálku. (směje se) Jsem velmi rád, že mě zdraví.

Jak vzpomínáte na svého bývalého spoluhráče?

Dobře jako na většinu starších kluků. S každým jsem měl dobrý vztah a věřím, že i oni se mnou. Radek byl zkušený hráč a lídr týmu. Párkrát jsme se potkali i mimo led. Ale on už je spíš v Brně a do Znojma jezdí míň.

Jak jste se dozvěděl, že máte nejvíc zápasů za Orly?

Připomněl mi to už náš masér asi před týdnem, že se nějaký takový milník blíží. I spoluhráč Honza Lattner to vysledoval někde na Facebooku. Třeba na tisící zápas v základních částech všech soutěží mě pak upozornil syn (Peter Pucher mladší hraje za juniory Orlů – pozn. red.) Říkal mi, že se blížím i k devítistému kanadskému bodu v kariéře. Takže mě pilně informuje.

Přibývají vám zápasy, ale i body. Proti Lublani tři asistence a s Bolzanem gól a nahrávka. Cítíte se herně v pohodě?

Mám štěstí, že s Lattnerem a Romanem Tomasem se doplňujeme a vycházíme si vstříc. Snaží se mi přizpůsobit a chci se jim odvděčit gólovými přihrávkami.

A jaký je týmový cíl pro zbytek sezony?

Držíme se stále na špici tabulky (Znojmo je v soutěži EBEL čtvrté – pozn. red.) a náš týmový plán je udržet první šestku. Konečně chceme udělat úspěch. Máme před soupeři nějaký náskok, navíc celky za námi ztrácely. Naše hra je dobrá celkově pro oko diváka i z hlediska bodů. Jen škoda domácí pondělní prohry 4:6 s Bolzanem.

V čem vidíte příčinu pondělní prohry?

Udělali jsme hodně individuálních chyb a to nás stálo výsledek. Snažili jsme se však hrát až do konce a myslím si, že jsme neudělali ostudu.

Nyní máte období pěti zápasů v osmi dnech. Hrajete i na Nový rok. Jak to snášíte?

V EBEL je to každý rok. Minule jsme na Nový rok hráli v dalekém Záhřebu, teď v Linci. Je to netradiční, ale diváci mají aspoň vyplněný volný čas. Nedělá mi to problém, ráno sedneme do autobusu a jedem na hokej.

Hamanův vzkazBývalý znojemský forvard Radek Haman držel rekord v počtu odehraných zápasů za Orly se 659 zápasy.
„Sleduju Znojmo, jak se mu daří, ale tyhle milníky jdou trochu mimo mě a nevnímám je. Vím, že nedávno měl nějaký kulatý zápas Jirka Beroun. Moc mě nepřekvapuje, že Peter překonal můj rekordní zápis, moc mu to přeju. Usadil se tam a s klubem je za ta léta velmi spjatý."
prohlašuje Radek Haman o dlouholetém spoluhráči